Як наклеїти паззл.

Збірка пазлів - захоплююче заняття, не тільки цікаве, але і корисне: розвиває увагу, посидючість, логіку, терпіння, просторове мислення. Спочатку призначені для дітей, пазли стали справжнім хобі для багатьох дорослих. Після складання картини не хочеться руйнувати свої праці, але це необов'язково - можна наклеїти її на папір або ватман, щоб зберегти його.
Вам знадобиться
  • -клей ПВА;
  • -клей для пазлів;
  • -скотч;
  • -канцелярскій клей;
  • -лист ДВП ;
  • -тканина;
  • -клейкая плівка.
Інструкція
1
Перш ніж наклеїти паззл на яку-небудь поверхню, його необхідно перевернути лицьовою стороною вниз. Складність цієї процедури залежить від того, на чому збиралася картина. Найкраще складати пазл на аркуші ДВП, спеціальному килимку або оргсклі. У такому випадку накрийте його іншим листом або міцним матеріалом, щільно затиснувши, і швидким рухом переверніть конструкцію. Якщо паззл великий, скріпіть листи канцелярськими зажимами або скотчем і попросіть когось допомогти вам, інакше можна зруйнувати всі ваші праці.
2
Якщо паззл збирався на столі або на підлозі, необхідно перекласти його на іншу, переміщувану поверхню. Зі столом зробити це простіше - потрібно за допомогою листа ДВП утворити з ним ідеально рівну площину, по якій зсувається вся конструкція. Картину, що збиралася на підлозі, перевертають по частинах або наносять на лицьову сторону скотч або клей, попередньо очистивши її від пилу, піску, волосся та іншого бруду. Але, звичайно, склеєний на виворітній стороні паззл виглядає акуратніше.
3
Для склеювання використовуйте клей ПВА, канцелярський силікатний клей, скотч або спеціальний клей для пазлів. Якщо перевернути картину не вдалося, склейте її з лицьового боку, виливши клей на поверхню і розподіливши шпателем або шматком картону. Він заллється в зазори між шматочками і склеїть їх між собою. Канцелярський клей додає картині глянсовий блиск.
4
Набагато ефективніше і безпечніше наклеїти паззл на матеріали-основи (ДВП, стельову плитку, пінопласт, тканина). Потрібно вирізати лист основи відповідного розміру, нанести на нього клей і накласти на виворітну сторону картини. Притисніть лист до поверхні пазла і переверніть лицьовою стороною вгору.
5
Щоб приклеїти пазл на тканину, потрібно вирізати з неї шматок на три сантиметри більше з кожного боку, нанести на нього клей і прикласти до зворотної сторони, відразу ж привернув картину на лицьову сторону. Видаліть проступив клей серветкою і залиште до повного висихання. Краю матеріалу можете відрізати або використовувати при натягу на іншу поверхню. Паззл, наклеєний на тканину, набуває гнучку конструкцію, тому не рекомендується користуватися таким способом для великих картин.
6
Можна також скористатися спеціальною клейкою плівкою, вирізаної за розміром пазла. Необхідно відокремити папір від самоклеїться поверхні і прикласти до виворітної сторони картини, розгладжуючи м'яким рушником від центру до країв.