Як зупинитися на світлофорі.

Світлофори регулюють рух і право проїзду або переходу дороги, як правило вони розташовуються на перехрестях або пішохідних переходах. В даний час використовуються два види світлофорів - транспортний і пішохідний. І водії, і пішоходи повинні беззаперечно виконувати сигнал світлофора, щоб уникнути аварій.
Інструкція
1
На дорогах можна бачити горизонтальні і вертикальні транспортні світлофори. Як правило, вони складаються з трьох секцій для основних сигналів світлофора - червоного, жовтого, зеленого, але можуть бути й додаткові секції для вказівки повороту на рівні зеленого сигналу.
2
Транспортний світлофор дозволяє рух на зелений сигнал, забороняє - на жовтий і червоний. Але жовтий сигнал особливий, він попереджає, що зараз загориться червоний. Якщо водій в цей момент не встигає загальмувати без застосування екстреного гальмування, він може проїхати на жовте світло світлофора. Але тільки в тому випадку, якщо не створює небезпеку для інших водіїв або пішоходів.
3
При необхідності проїзду на зелений сигнал додаткової секції, іноді доводиться поступитися дорогу транспорту, що їде по головній дорозі або на основний сигнал світлофора.
4
Якщо світлофор постійно блимає жовтим світлом, орієнтуйтеся на знаки пріоритету. Наприклад, при наявності знаку «Дати дорогу» або «Проїзд без зупинки заборонено», зупиніться у стоп-лінії або краю проїжджої частини і пропустіть транспорт, що рухався головною дорогою.
5
Якщо світлофор блимає жовтим світлом на регульованому пішохідному пішоходові, зупиніться, щоб пропустити пішоходів, і тільки після цього продовжите рух.
6
При повороті направо або наліво, якщо на прилеглій дорозі є транспортний світлофор, зверніть увагу на розмітку. При виконанні повороту слід переконатися, що на дорозі відсутній стоп-лінія і червоний сигнал світлофора, інакше ви повинні зупинитися. Якщо стоп-лінії немає, навіть при заборонному сигналі ви можете продовжити рух, пропустивши попередньо пішоходів.
7
При проїзді світлофора регулюючого залізничний переїзд, зупиніться на червоний миготливий сигнал. При цьому він може супроводжуватися звуковим сигналом та підняттям шлагбаума. В цьому випадку зупиніться за два метри від шлагбаума, якщо інше не зазначено стоп-лінією.