Як відрізнити підроблені ліки.

Серед лікарських засобів досить часто зустрічаються фальшивки. Найчастіше підробляють тільки одяг, косметику, алкоголь і продукти харчування. Головна небезпека полягає в тому, що застосування неякісних таблеток і мазей може негативно позначитися на здоров'ї людини, аж до летального результату. Тому, щоб не постраждати від фальсифікату, потрібно знати, як можна відрізнити справжнє лікарський засіб від підробки.
Інструкція
1
Купуйте ліки тільки в перевірених аптеках, які добре зарекомендували себе у вас і у ваших знайомих. Ні в якому разі не беріть медичні препарати з рук, на ринку. Зараз популярним стало купувати ліки через інтернет-магазини. З одного боку, дуже зручно, коли вам не потрібно бігати по місту в пошуках потрібного товару, але з іншого, ризик нарватися на підробку дуже великий. Тому варто дуже уважно користуватися подібними послугами.
2
При покупці лікарського засобу уважно розгляньте і вивчіть його упаковку. Вона повинна бути цілою, неушкодженою, виготовленої з якісного матеріалу. Всі написи і фарби на ній повинні бути ясними, чіткими і яскравими. Назву ліків і діючої речовини повинно точно збігатися з тим, що виписав вам лікар. Якщо є відмінності хоча б в одній букві, то відмовтеся від покупки цього препарату.
3
Подивіться на анотацію до ліків. Вона повинна бути надрукована, а не відксерокопіювати. Текст має бути чітким, добре читаним. Знову ж таки, повинні збігатися назва препарату, діючої речовини з тим, що прописав лікар. У сучасних ліках анотація складена таким чином, що ділиться блістером або флаконом навпіл. У підроблених препаратах і анотація і саме ліки лежать окремо.
4
Звіряйте серію, дату виробництва та строк придатності, зазначені на коробці і на блістері (або флаконі). Якщо дані не збігаються, то перед вами фальшивка.
5
Попросіть у продавця сертифікат відповідності, якщо сумніваєтеся в достовірності медикаменту. У ньому мають бути вказані торгове та міжнародна назва товару, фірма і країна, де вироблено ліки, відомості про те, що ця партія пройшла контроль якості та має паспорт ОТК, сертифікат якості виробника.
6
Попросіть свого лікаря, який призначив вам препарат, показати, як він має виглядати. Виробники зазвичай наносять на упаковку зі своїми ліками різні відмітні ознаки у вигляді голограми, написів на таблетках і т.д.
7
Якщо ліки вам невідомо, то вивчіть зведення про нього в довіднику лікарських засобів (РЛС). В цьому довіднику є розділ «Ідентифікатор лікарських засобів», де є не тільки інформація про всі препарати, але і фотографії всіх лікарських форм і упаковок тих коштів, які найчастіше піддаються ризику підробки.
Коли ви купуєте дорогий парфум, а прийшовши додому, виявляєте, що він підроблений, погодьтеся, що стає дуже прикро. Щоб такого не трапилося наступного разу, необхідно запам'ятати кілька простих правил, що дозволяють відрізнити підробку від оригіналу.
Інструкція
1
Упаковка духів - перше, на що треба звернути увагу. Поліетилен, щільно облягає коробку з дорогими парфумами, повинен бути тонким. Облягання повинно бути щільним, ніде не може бути складок. Підробка, як правило, відрізняється неякісно склеєним поліетиленом. На обгортці оригіналу повинен стояти штамп запаювання у вигляді прямокутника або кола.
2
Флакон підробки не дуже схожий на флакон оригіналу. Пляшечка підроблених парфумів відрізняється неакуратними вигинами, нечіткими написами і дефектами скла. Скло флакона оригінальної продукції зазвичай прозоре і чисте, всередині не може бути кульок повітря і помутнінь. Металева кришка у справжнього парфуму виключена, духи, стикаючись з металом, можуть зіпсуватися. Сама рідина каламутній теж бути не може, якщо є осад, значить, це підробка.
3
Багато чого можуть розповісти і написи на флаконі. Іноді одна зайва літера сигналізує про фальшивку. Найчастішою помилкою є буква «e», що стоїть в кінці слова parfume. На французькому це слово пишеться без літери «e» на кінці. Оригінали випускаються із зазначенням найменування товару, країни-виробника, дати виготовлення, терміну придатності, складу продукту і процентного вмісту алкоголю. Не тільки на коробочці, але і на флаконі оригіналу повинна стояти напис із зазначенням ємності флакона в мілілітрах. Перевіряйте штрих-код: якщо цифра починається з «3», значить це французькі парфуми. Крім того, над кодом повинен знаходитися серійний номер, що складається з букв і цифр, що співпадає з шифром на самому флаконі.
4
Запах - найголовніше, що відрізняє справжні парфуми від підроблених. Якщо ви знаєте, як повинні пахнути ваші улюблені парфуми, помилитися буде складніше. Якщо ні, почекайте хвилин 20. Запах змінився? Значить, виробники не витратилися на очищений спирт, оригінальні духи пахнуть довго і їх запах не змінюється з часом.
5
Хоча сьогодні можна зустріти і дорогу підробку, все ж не варто піддаватися бажанню купити дешевий парфум. Від покупки оригінальних парфумів на ринках треба відмовитися, придбайте їх тільки в спеціалізованих магазинах.