Як паяти резистор.

На думку більшості фахівців, для монтажу резисторів оптимальним варіантом є 25-ватний паяльник, що забезпечує нагрівання до 3000 градусів. Справа в тому, що зайвий перегрів радіодеталей сприяє їх передчасного виходу з ладу.
Вам знадобиться
  • Паяльник, флюс, припой, кусачки, напилок, пінцет.
Інструкція
1
Крім паяльника потрібні підставка, припій марки ПОС-61 в вигляді зволікання товщиною в один сірник. Не забудьте про флюс - речовина для знежирення і зняття окису з робочою поверхні. До речі, можете виготовити її самостійно. Для цього вам буде потрібно заповнити бульбашка спиртом, насипати туди товченої каніфолі і збовтати до повного розчинення. Якщо ви працюєте на звичайному столі, то для його збереження покладіть на нього невеликий лист картону, фанери або плекса. З інструменту вам напевно знадобляться маленькі кусачки, напилок, пінцет і скальпель, а з приладів - цифровий тестер.
2
Нагріваєте паяльник протягом 15-20 хвилин, занурюєте його в каніфоль і слідом - в припій. Якщо деталь стара і поверхня покрита окисом, її необхідно добре пролудіть легкоплавким припоєм.
3
При використанні паяльної пасти видавлюєте її на місце пайки. Перед тим як приступити до пайки мікросхеми крім доріжок на платі покрийте пастою і ніжки мікросхеми особливо на QFN. Тут пастою добре змастіть висновки і покрийте їх тонким шаром, при цьому паста не повинна потрапити під основу плати QFN.
4
Якщо ж ви вирішили припаяти мікросхему до плати, де під корпусом є перехідні отвори і доріжки, то краще виламайте тепловідвідними основу корпусу. Це робиться за допомогою круглого або квадратного мідного прута, що має товщину в півтора рази меншу, ніж ширина тепловідводної підстави.
5
Після цього несильно затискаєте мікросхему в лещата, підклавши під губки лещат паперові прокладки, і обережними рухами прутка виламувати підставу. Жало паяльника прикладаєте до резистору всій лопаткою. Таким чином, ви забезпечите найбільш ефективну тепловіддачу і зробите пайку більш швидкої і якісної. Щоб флюс не випарується на момент пайки, наносите його перед самою пайкою, коли все готово до роботи. Хороша пайка характеризується тонким, рівним, блискучим шаром застиглого припою, без напливів і тріщин.
Пайка металів набула широкого поширення в електроніці, радіотехніці і в інструментальному справі. При пайку деталей в більшості випадків використовують свинцево-олов'яні припої. Але вони годяться, в основному, для з'єднання деталей з міді. Якщо ви хочете створити нероз'ємне з'єднання сталевих виробів, вам знадобиться спочатку приготувати спеціальний тугоплавкий припой.
Вам знадобиться
  • - мідь;
  • - цинк;
  • - кремній;
  • - нікель;
  • - графітовий тигель;
  • - деревне вугілля;
  • - газовий пальник;
  • - потужний паяльник (паяльна станція).
Інструкція
1
Щоб приготувати перший вид тугоплавкого припою, приготуйте графітовий тигель, деревне вугілля, цинк і мідь. Помістіть в ємність у ваговому співвідношенні 45% міді і 55% цинку. Розплавте складу під шаром деревного вугілля. Для збільшення плинності припою можна додати 0,3% кремнію. Відразу після розплавлення суміш перемішайте і розлийте в невеликі форми. Такий припой придатний для пайки сталі в діапазоні температур 850-880 градусів.
2
Якщо вам потрібна більш висока температура, буде потрібно дещо змінити процентний вміст компонентів сплаву. Описаним способом розплавте і змішайте 60% міді і 40% цинку. Такий склад матиме жовтуватий колір.
3
Для приготування припою з чистим білим кольором візьміть 15% нікелю, 25% цинку і 60% міді. Помістіть метали в тигель, засипте деревним вугіллям і розплавте для отримання однорідної маси. Не забудьте перемішати приготовлений склад після приготування.
4
Як флюс при пайку стали використовуйте перетворювач іржі, який можна придбати в магазинах автозапчастин. Він містить хлористий цинк і ортофосфорну кислоту. Застосовується флюс для обробки поверхонь, що з'єднуються з обов'язковим промиванням мильним розчином.
5
Для пайки досить масивних сталевих деталей важливо їх попередньо розігріти. Використовуйте для цього невелику газовий пальник, а після того як метал нагріється, підтримуйте необхідну температуру паяльником.
6
В іншому технологія пайки сталевих виробів не відрізняється від з'єднання інших матеріалів. Деталі, що підлягають пайку, попередньо очистіть від забруднень та іржі і обробіть розчинником.
7
Правильно підготуйте жало паяльника. Для цього акуратно зачистите його наждачним папером до чистої міді. Потім натріть жало шматочком алюмінію, щоб воно довше не обгорають. Бажано, щоб паяльник мав вбудований регулятор температури. У самому ідеальному випадку для пайки сталевих деталей бажано використовувати паяльну станцію.