Як накачувати шини взимку.

Дуже часто початківці автолюбителі дивуються, чому з настанням холодів тиск в шинах дещо знижується. Відразу ж варто обмовитися - це зовсім не привід звертатися в автосервіс або самому шукати причину виниклої проблеми, оскільки причина тут всього одна: повітря в колесі зреагував на пониження температури.
Інструкція
1
Згадайте відомий закон фізики, який говорить, що всі гази при нагріванні розширюються, а при охолодженні, навпаки, стискаються. Цілком природно, що накачана влітку шина, наприклад, до двох бар, при мінусовій температурі вже таке тиск не покаже. Воно буде значно менше, і підкачувати шини в цьому випадку не варто.
2
Досвідчені водії рекомендують накачувати шини в теплому приміщенні до необхідного тиску, виходячи з розмірів і навантажень на осі. Після цього накачане колесо викотите на вулицю, потримайте на морозі і потім заміряйте тиск. Щоб отримати потрібний вам результат, ви повинні враховувати нагрівання, якому неминуче піддаються колеса при русі навіть взимку. Усі без винятку виробники вказують в техпаспорті оптимальний тиск в шинах за умови, що автомобіль знаходиться в гаражі при кімнатній температурі. Якщо після поїздки ви раптом виявите, що тиск в шинах підвищилося на 10%, то знайте - це абсолютно нормально, і його не потрібно знижувати. Через 2-3 години шини охолонуть, і тиск прийде в норму. А от якщо ці свідчення будуть значно нижчими, то колесо слід перевірити на наявність пошкодження.
3
Проводьте контроль тиску в шинах не рідше двох разів на місяць. Враховуючи велику залежність стисненого повітря від зовнішньої температури, все більше водіїв віддають перевагу накачувати колеса своїх автомобілів азотом. Коефіцієнт теплового розширення у нього в 7 разів нижче, ніж у кисню, що входить до складу повітря, тому тиск в покришці, заповненої азотом, після «дорожнього» розігріву зросте всього на 0.1 атм. Це особливо важливо влітку, коли надмірний розігрів колеса може призвести до його «вибуху». Ще одна перевага азоту - менша в порівнянні із звичайним стисненим повітрям плинність. Навіть у разі проколу таке колесо «спускає» значно повільніше, що підвищує запас ходу автомобіля.