Як прокачати ниву. Як прокачати гідрокомпенсатори на ниві.

В автомобілях Нива ВАЗ-2121/2131 і Шевроле-Нива застосовуються дві гідравлічні системи, що вимагають прокачування при експлуатації в цілях видалення повітря. Це гідравлічна система приводу гальм і приводу зчеплення. При наявності в них пухирців повітря можливі неспрацьовування гальм або неповне виключення зчеплення, а також провали педалей зчеплення і гальма.
Вам знадобиться
  • - прозорий шланг;
  • - ємність;
  • - рідина для гідроприводу зчеплення і гальмівна рідина.
Інструкція
1
Прокачування гідросистеми гальм виконуйте удвох з помічником, встановивши Ниву на оглядовій ямі або естакаді. Повітря видаляйте спочатку з одного контуру системи, потім з іншого. Починайте завжди з правого заднього гальмівного циліндра. Зніміть ковпачок з штуцера для прокачування. Візьміть прозорий шланг і надіньте його одним кінцем на цей штуцер. Інший кінець опустите в ємність з гальмівною рідиною.
2
Помічник повинен натискати педаль гальма 3-4 рази з інтервалом 1-2 секунди і утримувати її в натиснутому стані. Т-подібним ключем на 8 мм відверніть штуцер прокачування на? -? обороту. Під тиском в системі частина гальмівної рідини і повітря в ній вийдуть в ємність. Педаль втопиться до підлоги. Бульбашки повітря, що виходить буде видно через прозорі стінки шланга. Загорніть штуцер прокачування і повторіть процедуру кілька разів до тих пір, поки не перестануть виходити бульбашки повітря. При цьому постійно стежте за рівнем гальмівної рідини в бачку головного циліндра і доливайте її в міру необхідності.
3
Після прокачування заднього правого циліндра перейдіть до лівого, а потім до циліндрів передніх коліс. Для прокачування передніх циліндрів зніміть ковпачок верхнього штуцера і проведіть процедури, згідно описаної методикою. Для прокачування іншого контуру гальмівної системи видаліть повітря з нижніх штуцерів. При повній відсутності повітря в гідравлічній системі гальмівна педаль повинна бути жорсткою і утапливаться при натисканні не більше, ніж на половину від максимального ходу.
4
Для прокачування системи гідроприводу зчеплення очистіть бачок і штуцер від бруду. Перевірте рівень рідини в бачку привода і долийте її при необхідності. Виконайте рекомендації, описані в пункті 1 стосовно до зчепленню. При цьому стежте, щоб рівень рідини в бачку гідравлічного приводу був вище отвору трубки, що з'єднує бачок з головним циліндром, щоб кінець шланга був постійно занурений в рідину гідроприводу.
5
Якщо, незважаючи на тривалу прокачку, зі шланга виходитимуть бульбашки повітря, перевірте надійність кріплення сполук; з'ясуйте, чи немає на трубках тріщин або підтікання в з'єднаннях зі штуцерами. Можливо проникнення повітря через пошкоджені кільця ущільнювачів головного або робочого циліндрів.
Зверніть увагу
Після прокачування проконтролюйте рівні рідини в гідросистемі зчеплення і гальм. При необхідності долийте.