Як зберігати оселедець. Як довше зберегти оселедець солону.

Оселедець - улюблена холодна закуска в Росії. Особливо хороша вона з гарячою відвареної картоплею. Та й на будь-якому застілля ця риба завжди буде до речі. Люблять її і слабкою, і міцної солі, в пряному маринаді, бочкову і в консервах. Як же зберігати оселедець, щоб вона не зіпсувалася?
Вам знадобиться
  • - кухонна сіль;
  • - пиво;
  • - лавровий лист;
  • - чорний перець горошком;
  • - рослинне масло .
Інструкція
1
Оселедець, яку зберігають в домашньому холодильнику просто на блюдце або в контейнері, швидко «іржавіє», у неї з'являється неприємний металевий присмак. Це відбувається від того, що від взаємодії з повітрям окислюється жир. Щоб цього не трапилося, зберігайте оселедець краще в сольовому розчині. Приготуйте сольовий розчин таким чином: покладіть 200 грамів звичайної кухонної солі в літр води, залийте цим розчином рибу, щільно закрийте і поставте в холодне, темне місце. Це може бути подпол або холодильник.
2
В звичайному побутовому холодильнику оселедець в розсолі може зберігатися близько двадцяти днів, в погребі - щонайбільше десяток.
3
Можете приготувати й інший розсіл. Закип'ятіть пиво, потім покладіть в нього лавровий лист і запашний чорний перець горошком. Дочекайтеся, коли розчин охолоне, потім залийте ним оселедець, зверху налийте рослинного масла, щільно закрийте кришкою, щоб в тару не було доступу повітря, і поставте в темне і прохолодне місце.
4
Якщо ви купили оселедець в жерстяній банці і не використали всю відразу, то потрібно перекласти її в іншу тару. Не зберігайте оселедець в консервній банці. Чи не перекладайте її в металеву тару або пластиковий контейнер. Найкраще - керамічна, скляна або емальований посуд із щільно закривається кришкою.
5
Щоб оселедець зберігалася довше, краще її обробити. Відріжте голову (риба псується з голови), видаліть нутрощі, випатрати її добре, зніміть шкіру. Добре також видалити кістки. Зробіть акуратний тонкий розріз уздовж спинки, потім проведіть пальцем, натискаючи на розріз, щоб відокремити хребет. Після цього переверніть і відокремте хребет - він відстане легко. Щоб було потім зручніше є, очистіть філе і від дрібних бічних кісточок, відріжте плавники. Далі залийте розсолом чи олією або цілі пластинки філе, або поріжте на порційні шматочки.
6
Пам'ятайте, що риба (навіть копчена і солона) є одним з найбільш бистропортящихся продуктів і в домашніх умовах не зберігається довго. Так що краще не ризикуйте і зберігайте оселедець не довше за тижні, навіть при дотриманні всіх умов. Краще не купуйте оселедця більше, ніж ваша сім'я може з'їсти за два дні.