Як підключати світлодіоди.

Светоизлучающие діоди вимагають дотримання при підключенні цілого ряду правил, що стосуються полярності, обмеження струму і захисту від сплесків напруги. Нехтування цими правилами веде до передчасного, а то і миттєвого виходу приладів з ладу.
Інструкція
1
Завжди включайте світлодіоди тільки в прямої полярності. Деякі з них виходять з ладу навіть при подачі порівняно невеликого зворотної напруги. Існують, втім, і такі світлодіоди, які здатні при подачі зворотної напруги проявляти властивості стабілітрона (не плутати з властивостями Стабистор, якими вони володіють при подачі прямої напруги).
2
Не перевищуйте прямий струм світлодіода. Якщо він вам невідомий, користуйтеся простим правилом: через будь SMD світлодіод пропускайте струм не більше 3 мА, через звичайний індикаторний - не більше 10 мА, через освітлювальний - не більше 20 мА.
3
Розраховуючи струмообмежувальні резистор для світлодіода, беріть до уваги падіння на ньому напруги. У інфрачервоного світлодіода воно дорівнює 1,4 В, у червоного - 1,7, у жовтого або зеленого - близько 2, у синього, синьо-зеленого, фіолетового і білого - близько 3,5. Відніміть це падіння з напруги джерела живлення, і ви отримаєте значення падіння напруги на самому резисторі. Далі розрахунок його номіналу залежно від бажаного струму через діод, керуючись звичайною формулою закону Ома: R = U/I.
4
У випадку, якщо декілька світлодіодів з'єднане послідовно, складіть значення напруг, що падають на них, між собою. З'єднуйте послідовно тільки світлодіоди, розраховані на однаковий струм, а краще - взагалі однотипні.
5
Паралельно з'єднуйте тільки світлодіоди, що мають однакові значення падіння напруги. У всіх інших випадків ставте на кожен з світлодіодів по окремому резистору.
6
Щоб захистити світлодіоди від сплесків напруги в тих ланцюгах, де це можливо, підключіть паралельно кожному з них у зворотній полярності по стабілітрону на напругу в 6 В. Такий стабілітрон захистить діод від сплесків напруги будь полярності, і, в той же час, не буде його шунтировать, а значить, абсолютно не завадить його нормальній роботі.