Як зберігати акумулятор. Як зробити місце для зберігання зарядних пристроїв.

Бувають моменти, коли автомобіль досить тривалий період, що не експлуатується: зима, тривале відрядження, відпустка. Як зробити так, що б через кілька місяців він не підвів, завівся при першій необхідності. Серцем будь-якої машини є двигун, але він не заведеться без акумулятора. Малоймовірно що з самою машиною за час простою може трапитися що те, що вплине на її експлуатаційні властивості, а ось на зберігання акумулятора варто звернути окрему увагу.
Вам знадобиться
  • Знадобитися: ареометр, скляна трубка, гумова груша, плоска широка викрутка або монета, розчин соди, акумуляторна кислота, дистильована вода, зарядний пристрій, дрантя.
Інструкція
1
На час простою машини акумулятор потрібно зняти, бортова електроніка безболісно перенесе відсутність напруги, в чомусь це да же піде їй на користь. Місцем для зберігання акумуляторної батареї, якщо у вас немає гаража, природно стане квартира, але місце в ній потрібно ще пошукати. Краще якщо це буде темна, добре проветриваемая ніша шафи, далеко від джерел вологи і тепла. Акумулятор під час зберігання не повинен контактувати з продуктами і текстильними виробами.
2
Але перед тим як поставити батарею в цю нішу проведіть нехитрі операції з її обслуговування, вони допоможуть довше утримувати батарею в робочому стані. Для початку акумулятор нудно очистити від всілякого бруду, помити автошампунем і насухо витерти. Тепер можна приступати до профілактики.
3
виверне пробки банок акумулятора. Через отвори пробок потрібно заміряти рівень електроліту в кожній банці, а так же його якість. Усередині кожної банки є відмітка або декілька - рівень електроліту повинен знаходитися в районі позначки або між ними. Так само якщо акумулятор досить прозорий - дозволяє бачити рівень електроліту із зовнішнього боку, то позначки оптимального рівня електроліту можуть бути нанесені на корпусі батареї. В іншому випадку рівень змиритися скляною трубкою, він повинен бути в межах 10-12 мм. Якщо менше, то доливаємо дистильовану воду.
4
Наступне що слід зробити, перевірити щільність електроліту. Показник щільності повинен лежати в межі від 1,25 до 1,29, але не відрізнятися більше ніж на 0,01. В іншому випадку наводимо до середнього значення в акумуляторі. Якщо він більше, то додаємо дистильовану воду, якщо менше - то акумуляторну кислоту. Є така категорія батарей як необслуговувані, але ця назва умовна, мити і заряджати їх все одно доведеться, а от перевірити рівень електроліту і його щільність вже не зможете, туди просто немає доступу.
5
Після закінчення робіт з кислотою поверхню акумулятора слід обробити розчином харчової соди - вона нейтралізує кислоту, а висновки токопроводящей мастилом. Завершальним етапом підготовки акумулятора до зберігання повинен стати цикл зарядки батарей малими струмами. Саме в такому режимі ви досягнете найбільш повного заряду акумулятора, і він довше зможе зберігатися без втрати своїх експлуатаційних властивостей. Вам пощастило ще більше якщо ваше зарядний пристрій - інтелектуальне, його можна не відключати від мережі тривалий час, а акумулятор можна залишити підключеним до бортової мережі машини, зарядний пристрій протягом усього часу зберігання підтримуватиме оптимальну ступінь заряду батареї. Бережіть акумулятор - друге серце вашої машини.
Зверніть увагу
При роботі з кислотою будьте обережні, всі процедури проводите в захисних окулярах, рукавичках і в масці.
Корисна порада
Не зберігайте акумулятор в доступному для дітей місці, а так же разом з продуктами харчування і одеждой.Не зберігайте батарею в замкнутому просторі, це може спричинити скупчення парів кислоти.