Як подолати невпевненість дитині.

У дорослих сором'язливі діти викликають розчулення, але батьки повинні розуміти, що боязкість і сором'язливість заважатиме їх малюкові повноцінно розвиватися і спілкуватися з оточуючими. А в подальшому це може привести до труднощів у навчанні та до того, що дитина не зможе відстоювати свою позицію. Якщо ви бачите, що невпевненість стає проблемою для дитини, обов'язково допоможіть йому подолати це почуття.
Інструкція
1
не підкреслюйте на людях сором'язливість малюка, ніколи не називайте його боягузом і не порівнюйте з іншими, більш товариськими і розкутими дітьми, таким чином, ще сильніше знижуючи його самооцінку.
2
Уважно слухайте дитину, якнайчастіше говорите йому про те, що ви його любите і цінуєте. Хваліть малюка за кожне його дитяче досягнення, це дуже сприяє підвищенню його впевненості у своїх силах.
3
Грайте з дитиною вдома в «спілкування». За допомогою іграшок змоделюймо ситуацію, в якій сором'язливий зайка вчитиметься дружити з іншими тваринками. Нехай малюк управляє різними героями і говорить за них. Така гра допоможе йому легше знаходити спільну мову з оточуючими.
4
Не обмежуйте свободу малюка. Нехай він вчиться самостійно приймати рішення і втілювати в життя навіть самі незвичайні і творчі дитячі фантазії.
5
Частіше ходіть гуляти на дитячі майданчики, де дитина буде деякий час перебувати в суспільстві інших дітей. Не чекайте, що малюк відразу почне активно грати зі своїми однолітками. Спочатку прогуляйтеся навколо, поговоріть про те, чим зайняті інші малюки. Побудуйте з ним що-небудь в пісочниці, а якщо хтось з дітей захоче до вас приєднатися, обов'язково приймайте його в свою компанію.
6
Учіть дитину з самого молодшого віку підходити до інших людей, представлятися, пропонувати нову гру, підтримувати розмову. Заохочуйте малюка за спроби встановити контакт з іншими дітьми, навіть якщо вони і не дуже до цього розташовані, поясніть, що не варто боятися бути відкинутим, і слід спробувати ще раз налагодити контакт з іншими дітьми.
7
Справжнім випробуванням для невпевнених у собі дітей стає відвідування дитячого саду. Перший тиждень залишайте дитину в саду всього на кілька годин, поступово збільшуючи тривалість його знаходження в колективі. Це полегшить малюкові звикання до нової обстановки і дасть йому можливість поступово познайомитися і поспілкуватися з усіма дітьми в групі.