Як садити дині.

Дині теплолюбні, вони вимагають добре підготовленого грунту, багато сонця, постійного поливу і періодичної підгодівлі. Однак виростити диню особливих труднощів не складе, оскільки вона не настільки вимоглива, як може здатися. Саме тому дині - прекрасний варіант першого досвіду для початківців садівників.
Інструкція
1
Диню краще садити розсадою. Передпосівна підготовка насіння увазі їх ретельний відбір по щільності. Для цього залийте насіння 2% -ним розчином кухонної солі. Непридатні насіння спливуть, а важкі і щільні осядуть на дно - їх і слід використовувати для розсади. Осілі насіння промийте не менше 5 хвилин під проточною водою і обробіть стимуляторами росту.
2
Розсадний період у динь, як у будь-яких гарбузових, досить короткий - 20-30 днів. Для вирощування розсади ідеальним варіантом будуть торфо-перегнійним горщечки діаметром від 10 см. У горщик посійте по 1 насіння на глибину 3 см. При посадці пророслого стеблинки в такому горщику ви мінімально травмуєте кореневу систему дині, а це сприяє прекрасної приживлюваності і надалі гарному врожаю .
3
Підготуйте грунт. За 3 тижні до посадки глибоко перекопайте грядку, внесіть гній або перегній. Кавуни та дині під час росту пускають довгі і гіллясті коріння, тому пухка і удобрена земля більше дасть корисних речовин. Для дині ідеально підходять супіщані, суглинні грунту і навіть засолені ділянки, при цьому диня погано плодоносить на кислих ґрунтах. Місце для посадки дині, звичайно, має бути тільки на сонці.
4
Термін посадки дині безпосередньо залежить від сорту і клімату. Зазвичай висаджувати розсаду можна, коли земля вже прогрілася до + 15-17оС. Як правило, це кінець травня - початок червня. Найкраща умова - зволожена травневим дощем земля. Південні сорти динь вимагають більш високої температури в + 25-30оС.За 2 тижні до посадки зробіть глибокі ямки по 30 см в ширину і глибину. Відстань між ямками - 0,7-1,5 метра. В яму налийте води і накрийте склом, щоб ґрунт прогрівся.
5
Поміщайте розсаду в підготовлені ямки так, щоб кореневий кому на 2 см височів над грунтом. Це допоможе запобігти загнивання коренів і загибель стебла. Встановіть рослина в ямку, засипте землею і полийте теплою водою. На 10 днів закрийте плівкою, створивши ефект парника.
6
Протягом літа щотижня поливайте водою і прополювати грядку. Найбільше дині шкодять злакові рослини (півника і просо). Полив здійснюйте тільки під корінь, не так на листя, навколо стебла бажано залишати землю сухий, інакше диня почне хворіти і загніет.
7
Коли диня поспіє, вона починає видавати приємний динний аромат, на боці повинно з'явитися яскрава пляма. І, нарешті, злегка потягніть за плід. Якщо плодоніжка відпаде - диню можна їсти.