Як побудувати човен-плоскодонку. Як зробити човен плоскодонку своїми руками.

Деякі люди мріють про човен плоскодонці. Однак придбати її у них немає можливості. Вихід в даній ситуації все-таки є. Зробити човен плоскодонку можна своїми руками. На створення такої човна не піде багато часу і сил.
Інструкція
1
Для початку необхідно зайнятися складанням каркаса. В якості стапеля найкраще використовувати дерев'яний віл вашої майстерні. Його також можна виготовити з дощок, які мають товщину близько 50 міліметрів. В результаті повинен вийти щит розміром 3500х1000 міліметрів. На стапелі потрібно встановити і закріпити за допомогою дерев'яних підкладок кільової брус. На ньому обов'язково розмітьте площині розташування шпангоутів. Далі необхідно на КІЛЕВ брусі тимчасово закріпити шпангоути. Вони повинні бути виставлені по схилу і рівню.
2
Далі можна приступати до установки стрингерів днища. Кожен з них послідовно регулювати до шпангоутам і закріпіть цвяхами і епоксидним клеєм. Після того як епоксидка остаточно затвердіє, можна переходити до подальшої роботи.
3
Підганяти стрингери до шпангоутів і їх фіксацію рекомендується виконувати попарно. Починати краще всього з пари внутрішніх стінгерів, які симетричні щодо поздовжньої осі човни. Якщо стрингери були розпарені, фіксувати їх можна м'яким дротом. Після цього їм потрібно дати добре висохнути. На це йде кілька днів. Потім можна кріпити за допомогою клею і цвяхів.
4
Найскладнішою операцією є з'єднання стрингерів з форштевнем. Спочатку необхідно зробити розмітку і пропиляти паз у заготівлі форштевня під кільової брус. Потім виконується підгонка і з'єднання цих деталей епоксидним клеєм. Після цього можна переходити до розмітки і пропіліванія пазів у заготівлі форштевня під верхні стрингери. Дані деталі потрібно склеїти. Аналогічним чином виконується з'єднання форштевня з іншими стрінгерами.
5
Далі необхідно зайнятися закріпленням обшивки на каркасі. Спочатку її кріплять на днище, потім на борту, а потім вже і на палубу. Перед тим як займатися обшивкою, необхідно покрити декількома шарами гарячої оліфи внутрішні поверхні бортів і днища. Потім виконується закріплення на обшивці привальним брусків. Після повного затвердіння можна приступати до вишкуріванію корпусу.