Як посадити відросток троянди.

Нерідко отримавши в подарунок прекрасні троянди, їх власниця починає замислюватися про те, як продовжити життя чарівним квітам. Звичайно, можна традиційно засушити букет, але в цьому випадку про живому кольорі і запаху залишиться лише спогад.
Вам знадобиться
  • Роза, ніж, ножиці, зеленка або марганцівка, сік алое, грунт для посадки, тепла вода, пластикова пляшка.
Інструкція
1
Стебло любиться вам троянди розріжте на живці довжиною близько 15 см. Беріть для розсади тільки середню частину стеблинки, попередньо зрізавши бутон і «оновивши» зріз, стикався з водою. Слідкуйте за тим, щоб на кожному черешку були присутні по 2-3 нирки. Постарайтеся виконати нижній зріз на черешку на 1 см нижче бруньки під кутом 45 градусів. А верхній край зробити прямим, які проходять на відстані близько сантиметра над ниркою.
2
Видаліть нижнє листи стебла, шипи подрежьте. Припечіть верхній зріз розчином зеленки чи марганцівки. Помістіть отримані живці в свіжоприготовлений сік алое на 12 годин або потримайте їх в спеціальних гумінових концентратах або стимуляторах росту.
3
Підготуйте грунт для пересадки, гарненько зволожите її і посипте верхній шар піском. Візьміть ваші саджанці і посадіть їх, поглибивши в грунт на півтора - два сантиметри. Полийте теплою водою і накрийте пластиковими пляшками з попередньо відрізаним дном. При цьому горлечко пляшки має бути спрямоване вгору. Не забувайте, що троянди світлолюбні і потребують підсвічуванні лампою денного світла.
4
Через місяць, коли живці добре укореняться і рушать в зростання, починайте привчати їх до відкритого повітрю. Якщо в цей час з'являться бутони, негайно видаліть їх. Пам'ятайте, що грунт краще всього придбати спеціально підходящу для троянд, а оптимальна температура для постійного вкорінення - 23-25 градусів.
5
Перші 2 тижні обприскуйте саджанці не менше 5-7 разів на добу. Поливайте в міру необхідності, пам'ятаючи про те, що грунт повинен бути вологою, але не сирою. При неможливості організувати багаторазове обприскування вручну, скористайтеся автоматичними туманоутворюючих системами, особливо якщо мова йде про велику кількість вкорінюється саджанців.
З кавового дерева, вирощеного в домашніх умовах, можна зібрати всього близько 500 г зерен, але зате напій, приготований з них, буде мати особливе ароматом і смаком. Вирощувати каву вдома легко, адже для цього потрібно мінімум зусиль і умов.
Інструкція
1
Заздалегідь підготуйте грунт. Прокалите землю в духовці протягом декількох хвилин, після чого дайте їй відстоятися 2 тижні. Грунт має бути слабокислая. Для визначення кислотності ґрунту зробіть наступне: на невелику жменю землі полийте оцет. Якщо почалася реакція у вигляді киплячих бульбашок, то значить кислотність нормальна, якщо реакції немає, то грунт кислий. Для підкислення ґрунту досить поливати її водою з лимонним соком (на 1 літр води кілька крапель соку) або водою з додаванням оцту. Якщо кислотність необхідно знизити, то додайте в грунт золи або крейди.
2
Виберіть місце, в якому будуть стояти горщики з паростками. Кавове дерево не любить коли його переставляють або перевертають (від цього може знизитися врожайність), тому горщики повинні стояти там, де вони вам ніколи не завадять. При цьому місце має бути дуже добре освітленим і теплим (температура повітря не нижче 20 градусів).
3
Семена кави очистіть від м'якоті і опустіть їх в слабкий розчин марганцівки. Очищені зерна викладіть в горщик, плоскою стороною вниз, вдавлюючи їх на 0,7-1 см углиб. Відстань між зернами повинно становити 3-4 см. Полийте зерна розчином марганцівки і накрийте горщик склом. Щодня знімайте скло на 30-40 хвилин, а після появи паростків збільште час провітрювання до декількох годин. Поливайте паростки відстояною водою. Через 1,5-2 місяці, коли на паростках з'являться не менше двох пар листя, пересадите кави в індивідуальні горщики.
4
Один раз в два роки пересаджуйте кавове дерево в більш великий горщик. Кращий час для пересадки - весна. В період активного росту підгодовуйте рослина 2-3 рази на місяць. Для підгодівлі підійде мінеральне добриво або кістяна мука (з розрахунку 1 кг борошна на 5 кг землі).
Зверніть увагу
У міру зростання кавового дерева почнеться його одревеснение. Стебло рослини покриється коричневими плямами, які і утворюють кору дерева.Для вирощування підійдуть тільки свіжі зерна, зірвані з кавового дерева.Первие плоди на кавовому дереві з'являться через 3-4 роки.