Як знайти джерело води.

Інколи під час походу або подорожі виникає така ситуація, коли пошук джерела води стає життєвою необхідністю. Визначити місце, де недалеко від поверхні залягає вода, може будь-яка людина, що знає певні ознаки. За якими прикметами шукати джерело?
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - цеглу.
Інструкція
1
Пошукайте струмок. Огляньте низинки, яри, схили пагорбів. Особливу увагу зверніть на місця з пишною рослинністю. Але майте на увазі, що серед яблунь та вишень шукати джерело марно. Ці дерева грунтові води не люблять.
2
Поспостерігайте за прилеглою територією. Краще робити це вранці або ввечері, після жаркого дня. У місці, де ви побачите густий та палючий туман, обов'язково є вода, і залягає вона неглибоко. Якщо туман лежить суцільний пеленою, то підземний джерело видадуть найбільш щільні його ділянки.
3
Озирніться навколо. На близькість води можуть вказати деякі рослини і комахи. Якщо в якомусь місці росте мати-й-мачуха, снить, кропива, папороть або осока і стовпом в'ються комарі, то вода там знаходиться зовсім поруч з поверхнею. Знайти підземне джерело реальніше поряд з ялиною, вільхою або березою, сосна ж зазвичай вказує найбільш посушливі місця.
4
Проаналізуйте рельєф місцевості. Воду можна шукати в природних котлованах або западинах - в цих місцях під землею утворюється «чаша» з глини або каменів. За точну прикмету місця, де потрібно копати, візьміть більш соковиту і зелену траву, вологолюбні рослини.
5
Пошукайте воду за допомогою влагопоглотітельной якостей цегли з червоної глини. Цей спосіб підходить для тих, у кого є запас часу. Закопайте цеглини на невелику глибину в декількох місцях. Через добу - відкопайте. Більш вологий цегла вкаже на близький підземне джерело.
6
Поспостерігайте за тваринами. У спекотну погоду собаки і кішки люблять відпочивати в самому прохолодному місці, де, швидше за все, грунтові води знаходяться неглибоко.
7
Огляньте схили гір. У гористій місцевості можна знайти воду в шарах пористого пісковика. Зверніть увагу на темні плями, яскраву і соковиту рослинність. Щоб добути воду, потрібно вирити поглиблення у нижнього краю трав'янистої поверхні і почекати, поки просочиться вода.