Як робити ванночки з марганцівкою. Марганцеві ванночки.

Марганцеві ванни найчастіше застосовують в дитячій практиці при діатезах, нейродермитах та інших захворюваннях шкіри, пов'язаних з гнійничковими висипаннями і супроводжуються свербінням. Однак антисептичну дію марганцівки застосовується і у дорослих - для загальних і місцевих ванн, примочок і промивань, а також для надання першої допомоги.
Інструкція
1
Перш ніж прийняти ванну з марганцівкою, приготуйте її розчин заздалегідь, оскільки зіткнення з нерозчинених кристалами марганцю може викликати опік шкіри. Залежно від призначення, зробіть необхідну концентрацію розчину марганцівки.
2
Для приготування марганцевого розчину для ванни додайте в теплу воду кілька крупинок препарату і ретельно перемішайте. Доведіть його до насиченого кольору - кольору червоного вина. Дочекайтеся, коли марганцівка повністю розчиниться або у вигляді твердих часток осяде на дно. І тільки після цього повільно додавайте її в ванну, щоб вода набула рівномірний світло-рожевий колір.
3
Ванна з такою концентрацією марганцівки має в'язку, підсушують і знезаражувальним дією. І застосовується для лікування шкірних захворювань, що супроводжуються гнійними висипаннями і в лікуванні опіків. Вона пригнічує розмноження хвороботворних бактерій і утворює на шкірі захисну плівку.
4
Приймайте ванну з марганцівкою через день не більше 15 хвилин (дітям 5-8 хвилин). Курс лікування марганцевої ванній становить до 10 разів. Після ванни прийміть душ (якщо ванна проводиться дитині, обполосніть його 2-3 літрами води).
5
При укусах тарантула, каракурта та інших отруйних комах зробіть примочку або місцеву ванночку з більш концентрованим розчином марганцівки. Розведіть її в такій же послідовності, як вказано вище, але в ванночку додайте розчину в більшій кількості, щоб вийшов більш насичений колір води. Також дотримуйтеся обережності, щоб не пошкодити нерозчинених кристалами шкіру.
6
Для промивання шлунка при отруєнні, для спринцювання при урологічних проблемах і при геморої використовуйте світло-рожевий розчин марганцівки, також розведений заздалегідь і тільки потім доданий у воду для промивання. Для примочок при виразках і опіках використовуйте насичений розчин марганцівки, а для припікання рани - концентрований.