Як дати ліки собаці.

Ймовірно, на світі не існує собак, які б із захопленням і вдячністю приймали гіркі або погано пахнуть ліки. Як же в разі необхідності, змусити тварину проковтнути таблетку або НЕ злизувати нанесену мазь?
Інструкція
1
Якщо вашому собаці прописали капсули, таблетки або драже, змусити її прийняти ліки можна попередньо змішавши його з їжею. Слід пам'ятати, що перед тим як змішувати препарати з їжею, необхідно отримати консультацію ветеринара про сумісність даного ліки з продуктами пітанія.Іногда виникає необхідність дати таблетований препарат в чистому вигляді. Злегка змастіть ліки стерильним вазеліновим маслом - так воно не прилипне до губ і язика тварини. Розкрийте собаці пащу і покладіть препарат на корінь язика. Утримуючи щелепи стиснутими, злегка відхиліть голову тваринного назад і погладьте шию у напрямку до шлунку. Дочекайтеся поки собака зробить ковтальний рух і відпустіть її. Якщо після цього собака облизнула мочку носа, ліки проковтнуте.
2
При необхідності дати рідкий препарат, можна скористатися шприцом без голки. Злегка підніміть голову собаки і акуратно відтягніть край губи в кутку рота. Знайдіть беззубі простір, розташоване між іклом і премолярами. Введіть туди кінчик шприца і влийте ліки, надавав на поршень. Слід врахувати, що рідкі препарати необхідно давати порціями, розрахованими на один ковток.
3
Якщо ветеринар призначив тварині креми або мазі, необхідно акуратно вистригти шерсть в місці нанесення ліки. Одягніть гумову рукавичку або скористайтеся спеціальною лопаткою. Нанесіть лікарський препарат тонким шаром. Накладіть пов'язку або одягніть на собаку спеціальний комір або попону.
4
Для ректального введення свічок слід одягнути гумові рукавички або напальчнік. Змочіть свічки водою або змастіть вазеліновим маслом. Вставте супозиторій в анальний отвір тваринного і протолкніте його на 1,5-2,5 см. Затисніть анальний отвір собаки пальцем або опустіть їй хвіст. При постановці клізми її наконечник необхідно обробити дитячим кремом або вазеліном. Температура лікарської рідини і її обсяг повинні бути призначені ветеринарним лікарем.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=cn7d6H8Nquo
Зверніть увагу
Слід врахувати, що призначати ліки собаці може тільки ветеринарний лікар, після проведення всіх необхідних аналізів і постановки діагнозу. Самостійне лікування може завдати істотної шкоди здоров'ю тварини і навіть створити загрозу його життя.