Як ретушувати фотографії: поради професіонала.

Після закінчення любительської фотосесії досить часто виникає необхідність отретушировать фотографії: прибрати дефекти шкіри, які в інших умовах маскуються гримом, нейтралізувати результат невдалого освітлення. Всі ці завдання можна виконати за допомогою інструментів програми Photoshop.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фотографія.
Інструкція
1
довантажити фотографію, намічену для обробки, в графічний редактор. Можете для цього знайти в меню File команду Open і скористатися їй, можете мишкою перетягнути свою фотографію в вікно Photoshop.
2
Зробіть копію шару, на якому знаходиться редагована фотографія командою Dublicate з меню Layer. Це дасть вам можливість змінювати ступінь видимості накладеної ретуші і, крім того, відключивши видимість шару з внесеними змінами, ви зможете порівняти виправлену картинку з оригіналом.
3
поправлять колірний баланс зображення, якщо це потрібно. Для цього можете спробувати скористатися командою Auto Color з групи Adjustment меню Image. Як завжди буває з автоматичними налаштуваннями, ця команда може дати прийнятний результат, а може і не дати. Якщо вам, як і раніше, не подобаються кольори на фотографії, відмініть останню дію командою Undo з меню Edit і налаштуйте колірний баланс вручну. Вікно налаштувань викличте командою Color Balance з тієї ж групи Adjustment.
4
Для усунення невеликих дефектів шкіри кшталт подряпин, пігментних плям і інших неприємностей скористайтеся інструментом Clone Stamp Tool. Виберіть поруч з редагованим фрагментом фотографії ділянку шкіри без дефектів. Клікніть по ньому лівою кнопкою миші, затиснувши клавішу Alt. Наведіть покажчик курсору на дефект, який ви збираєтеся заретушувати і клацніть по ньому мишкою.
5
Усунути різкі тіні і «мішки» під очима можна, використовуючи фільтри Median або Surface Blur. Перед використанням цих фільтрів зробіть копію шару, з якого ви прибирали дефекти шкіри і вже на цій копії виділіть область застосування фільтра. Для цього перейдіть в режим Quick Mask за допомогою клавіші Q і зафарбуйте область застосування фільтра інструментом Brush Tool.
6
Натисканням на клавішу Q вийдіть з режиму Quick Mask і інвертуйте вийшло виділення командою Inverse з меню Select. Застосуйте до виділення фільтр Surface Blur з групи Blur меню Filter або Median з групи Noise того ж меню. Параметри фільтрів виставите на очей.
7
Така обробка розмиванням робить шкіру на фотографії схожою на пластик, але це можна поправити, зменшивши прозорість шару з результатом застосування фільтра. Для цього відрегулюйте параметр Opacity в палітрі шарів.
8
Збережіть фотографію в форматі psd, якщо ви збираєтеся повернутися до її редагування. Для перегляду картинки за допомогою звичайних програм перегляду зображень збережіть файл у форматі jpg, використовуючи команду Save As з меню File.