Як знайти корінь ступеня з числа. Як правильно звести корінь квадратний в ступінь.

Іноді виникають ситуації, коли доводиться виконувати які-небудь математичні обчислення, в тому числі витягувати коріння квадратні і коріння переважно з числа. Корінь ступеня "n" з числа "a" являє собою число, n-й ступінь якого і є число "a".
Інструкція
1
Щоб знайти корінь ступеня "n" з числа, зробіть наступне. Натисніть на своєму комп'ютері «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні». Потім увійдіть в підрозділ «Службові» і виберіть «Калькулятор». Можете зробити це вручну: натисніть «Пуск», введіть «calk» в рядок «виконати» і натисніть «Enter». Відкриється калькулятор. Для витягання кореня квадратного з будь-якого числа, введіть це число в рядок калькулятора і натисніть кнопку з написом «sqrt». Калькулятор проведе витяг з введеного числа кореня другого ступеня, званого квадратним.
2
Для того щоб витягти корінь, ступінь якого вище другої, потрібно скористатися іншим видом калькулятора. Для цього в інтерфейсі калькулятора натисніть кнопку «Вид» і в меню виберіть рядок «Інженерний» або «Науковий». Цей вид калькулятора має необхідну для обчислення кореня n-го ступеня функцію.
3
Для витягання кореня третього ступеня (кубічного), на «інженерному» калькуляторі наберіть потрібне число і натисніть кнопку «3?». Для отримання кореня, ступінь якого вище 3-й, наберіть потрібне число, натисніть на калькуляторі кнопку зі значком «y? X» і потім введіть число - показник ступеня. Після цього натисніть знак рівності (кнопка «=») і ви отримаєте шуканий корінь.
4
Якщо на вашому калькуляторі відсутня функція «y? X», виконайте следующее.Для вилучення кубічного кореня введіть подкоренное вираз, потім поставте в чек боксі, який розташований поруч з написом «Inv», позначку. Цією дією ви перекладете функції кнопок калькулятора на зворотні, тобто, натиснувши кнопку для зведення в куб, ви справите добування кореня кубічного. На кнопці, яка вам потрібна, зображено «x ^ 3». При добуванні кореня з показником ступеня більше трьох: введіть число, поставте пташку в чек боксі «Inv», як і в попередньому випадку. Потім клікніть кнопку з символами «x ^ y» і введіть число - показник ступеня. Натисніть знак рівності, і калькулятор видасть вам шуканий корінь.
5
Щоб знайти вручну корінь квадратний з числа, потрібно знайти таке ціле число, яке, при зведенні його в квадрат, буде менше або дорівнює числу, з якого цей корінь витягується. Квадратний корінь можна знайти за допомогою ручки і паперу, так би мовити, в стовпчик, використовуючи таблицю множення. Коріння більшою мірою слід витягати за допомогою технічних засобів.
Зверніть увагу
Для витягання кореня можна скористатися програмою MS Excel: запустіть MS Excel; запишіть подкоренное число в будь-яку клітину; помістіть покажчик клітини в інше місце; натисніть вибір функції (кнопку «fx») і виберіть функцію «Корінь». Аргументом функції послужить клітка з числом. Натисніть «Enter». Відповідь - у клітці з функцією.
Корисна порада
Якщо ви не за комп'ютером, можете скористатися простим інженерним калькулятором або функцією «Калькулятор» вашого мобільного телефону.