Як відкрити маркетингове агентство.

Потреба в якісному маркетингу сьогодні відчуває більшість компаній. Однак містити повноцінний маркетинговий відділ може собі дозволити далеко не кожне підприємство. Відкриття агентства, що надає широкий спектр послуг з дослідження та управління ринком, має відмінні перспективи.
Вам знадобиться
  • - офіс;
  • - стартовий капітал;
  • - персонал.
Інструкція
1
Проаналізуйте економічну ситуацію в вашому місті. Цілком можливо, що ви живете в населеному пункті закритого типу, або з невеликою кількістю жителів. Подібні фактори можуть стати основною перешкодою до відкриття маркетингового агентства, оскільки відповідні послуги не будуть затребувані.
2
Підберіть персонал. Досить одного фахівця на кожен напрямок. При необхідності кожен з них може набрати для себе помічників. Бажано знайти співробітників з певним досвідом. Наприклад, фахівець з маркетингових досліджень повинен добре орієнтуватися в економічній ситуації вашого міста, розташовувати власною базою даних про основних гравців ринку, розбиратися в тонкощах ринкової кон'юнктури, характерною саме для вашого регіону чи населеного пункту.
3
Оберіть спеціалізацію агентства. Ви можете орієнтуватися на один напрямок маркетингу, наприклад, зв'язки з громадськістю або дослідження ринку. Якщо ж ви маєте в своєму розпорядженні достатніми ресурсами, то можете відкривати компанію, яка здійснює весь спектр маркетингових послуг.
4
Підберіть приміщення. В даному випадку хороший ремонт і дизайн вашого офісу вельми важливі. Кожен приходить до вас клієнт повинен бачити, на що ви здатні, як маркетологи. Власний імідж буде працювати на вас.
5
Оберіть канали просування вашого агентства. Додайте рекламу в тематичних довідниках і бізнес-періодиці, організуйте пряму розсилку про ваші послуги по найбільшим компаніям міста. На початковому етапі буде не завжди просто знайти нових клієнтів. Напрацьовуйте базу, створюйте портфоліо замовлень, і надалі вже здійснені проекти будуть формувати вашу репутацію та досвід.
Корисна порада
Розширюйте сферу співробітництва в усіх напрямках. Маркетингове агентство не може працювати відокремлено. Обертання в ділових колах і зовнішня активність забезпечать стабільність бізнесу.