Як посадити фундук.

У нашій країні широке поширення отримав фундук. Його можна часто зустріти на півдні країни. Однак в нечорноземної смузі Росії його практично не вирощують. Хоча існує досить багато сортів, які добре ростуть і плодоносять в даних кліматичних умовах.
Інструкція
1
Горіхи є цінним харчовим продуктів і смачним ласощами. Тонкі пагони горіха можуть бути використані для плетіння кошиків, а також різних виробів. Деякі сорти фундука можуть послужити прикрасою саду. Фундук відносять до сімейства березових. У цієї рослини роздільностатеві квітки. Фундук може досягати у висоту близько 3 метрів. З кожного дорослого куща можна отримати до 10 кілограм горіхів. В одному супліддя може бути від 2 до 32 горіхів.
2
Розмноження даної рослини відбувається вегетативним способом. Проте його також можна розмножувати і насінням. Робиться це в основному в селекційних цілях. Справа в тому, що при цьому способі розмноження не успадковуються батьківські ознаки. Найчастіше розмножують фундук діленням куща, кореневою порослю, відводками. Якщо ви досвідчений любитель, то можете використовувати методи щеплення і окулірування.
3
Найпростіше розмножувати цю рослину поросллю. Для цієї мети потрібно кущ фундука підгорнути пухкої грунтом, що призведе до посиленого утворення порослі. Пагони за літо зможуть вкоренитися. Восени можна їх викопувати.
4
Ефективний також і спосіб горизонтальних відводків. Однорічні або ж дворічні гілки восени необхідно розкласти горизонтально в заздалегідь викопані неглибокі канавки. Потім їх потрібно пришпилити і засипати перегнійної землею. У тому місці, де прикріплюються відводки шпильками на корі, потрібно зробити косі підрізи. Завдяки цьому прискориться пробудження ростових нирок. Верхівки пагонів залиште на поверхні ґрунту. Підв'яжіть їх до кілочків. Це сприятиме більш швидкому утворенню поросли на пригнутися пагонах. При хорошому догляді цим способом можна отримати сотні саджанців з одного куща.
5
Саджанці будуть плодоносити вже на третій рік. Висаджуйте їх на відстані 5x5 метрів. Кращий час для посадки - вересень. В яму рекомендується внести 200 грамів суперфосфату і 50 грамів калійної солі. Добрива необхідно ретельно перемішати із землею.