Як налаштувати приймач.

Щоб приймач почав приймати радіостанцію, його необхідно налаштувати. Спосіб здійснення налаштування апарату залежить від його конструкції. Існують класичні аналогові приймачі, аналогові з цифровою шкалою, а також цифрові.
Інструкція
1
Незалежно від того, яку конструкцію має приймач, перед здійсненням його налаштування виберіть бажаний діапазон. У випадку, якщо апарат однодіапазонні, цей крок можна пропустити. Перемикачі діапазонів діляться на важільні, кнопкові, барабанні. Деякі приймачі замість перемикачів обладнані електронними комутаторами з сенсорним або псевдосенсорні управлінням. Останнє найбільш типово для апаратів з цифровою настройкою, але іноді таке рішення зустрічається і в аналогових приймачах.
2
У приймачі з аналоговою налаштуванням для вибору станції в межах діапазону використовуйте рукоятку. При її обертанні за шкалою переміщається стрілка. Шкала поділена на ділянки, які відповідають різним діапазонам. Орієнтуйтеся по тій ділянці, який відповідає діапазону, включеному в даний момент. Градуювання шкали може бути здійснена не тільки в одиницях частоти, але і в одиницях довжини хвилі. Щоб обчислити за цими даними частоту, скористайтеся наступною формулою: F = c/?, де F - частота, Гц, c - швидкість світла, 299792458 метрів в секунду.Виразіте вихідні дані в системі СІ, і результат вийде в її ж одиницях.
3
Якщо приймач є аналоговим, але обладнаний цифровою шкалою, налаштовуйте його аналогічним чином, тільки відлік частоти виробляєте за показаннями цифрового індикатора. Врахуйте, що оновлюватися вони можуть з невеликою затримкою. Також врахуйте, що в дешевих приймачах свідчення цифрової шкали можуть бути дещо неточними.
4
У випадку, якщо приймач обладнаний цифровим синтезатором частоти, для введення її значення скористайтеся кнопками зі стрілками. Одна з них зменшує частоту, інша - збільшує. Деякі приймачі також обладнані імітаторами аналогової ручки - валкодера. Крім цього, у ряду апаратів високого класу є клавіатури для прямого введення значення частоти.