Як скласти бізнес-план магазина. Як зробити бізнес план.

Існує два види бізнес-планів: для інвестора і для самих засновників бізнесу. Перший має на меті залучити інвестиції в проект, другий - швидше, усвідомити, як будувати бізнес. Розглянемо, як складаються бізнес-плани обох видів для магазину.
Інструкція
1
Почнемо з складання бізнес-плану "для себе". Він не повинен бути великим і дуже докладним, але в ньому необхідно висвітлити всі важливі моменти створення і розкрутки вашого магазину. Можна побудувати приблизно такий список питань для складання бізнес-плану магазину: 1. Форма існування магазину (звичайний магазин або інтернет-магазин? Супермаркет або бутик?). 2. Цільова аудиторія та ассортімент.3. Місце розташування (недорогому супермаркету місце в спальному районі, бутіку - в центрі) .4. Торгова площа (розмір, витрати на оренду) .5. Обладнання (що знадобиться, постачальники, ціни) .6. Персонал (скільки чоловік наймати і скільки їм платити) .7. Витрати на реєстрацію магазину, необхідні ліцензії (наприклад, на торгівлю алкоголем) .8. Реклама.
2
Такий бізнес-план, насамперед, допоможе вам краще зрозуміти, яким ви хочете бачити і яким здатні зробити свій магазин, і скільки на це знадобиться коштів. З кожного питання необхідно проводити невелике дослідження в інтернеті і ходити по магазинам-конкурентам. Якщо ви доглянули містечко під бутик нижньої білизни в центрі, варто перевірити, чи немає схожих бутиків поруч, а якщо є - яке там білизну і які ціни. Щоб підібрати грамотний персонал і не затрачати зайвих коштів на зарплати, варто поцікавитися, скільки "коштує" хороший продавець на ринку праці і, відповідно, пропонувати таку ж зарплату або трохи вище, якщо ви можете собі це дозволити.
3
Бізнес-план для інвесторів представляє собою дещо інший документ. У ньому ви повинні дати первинну інформацію про ваш магазин і показати, що ваш магазин - це перспективний, розвивається проект, в який можна і потрібно сміливо вкладати кошти. Це зовсім не означає, що бізнес-план повинен бути схожим на дисертацію, скоріше навпаки, він повинен бути достатньо коротким і зрозумілим. Але список основних моментів, які в ньому потрібно торкнутися, буде особливим.
4
Бізнес - це люди. Інвестор, розмірковуючи про перспективи вашого магазину, буде, насамперед, дивитися на вас та членів вашої команди - чи зможете ви дійсно зробити такий проект прибутковим? Тому ваш бізнес-план повинен починатися з коротких біографій вас і тих, хто створює магазин з вами. Біографії повинні висвітлювати ваші досягнення, демонструвати вашу цілеспрямованість і амбітність і бути лаконічними.
5
Який у вас магазин і що в ньому буде особливого? Інвестору важливо знати, який у вас буде асортимент, яка цільова аудиторія, як ви вибирали торгову площу. Тут потрібна оцінка ринку, певне маркетингове дослідження. Якщо ви не можете оцінити ринок з точки зору перспектив, замовників, ринкової частки та іншого, значить, ви не до кінця розбираєтеся в ситуації на ринку.
6
Найважливіший пункт плану - фінансовий прогноз. Коли ви окуплять? Який прибуток розраховуєте приносити? Який у вас буде оборот через два роки? Відповіді на ці питання повинні бути максимально чіткими і не містити розпливчастих формулювань. Це ті питання, на дослідження яких варто витратити будь-яку кількість часу, але дати точний (і чесний!) Відповідь. Уявіть помісячний прогноз для першого року, а потім поквартальну розбивку на 3-5 років. Інвесторів цікавить, коли окупляться їхні інвестиції, і їм необхідно це показати.
7
Коротко уявіть операційні витрати на відкриття магазину - приблизно те, що було перераховано в деяких пунктах бізнес-плану "для себе": скільки грошей знадобиться на реєстрацію магазину, ліцензії, обладнання, персонал, рекламу.
8
Важливим є і те, як ви зможете піднести свій бізнес-план. Зробіть гарну презентацію, постарайтеся зацікавити інвестора, нехай йому буде приємно дивитися на ваш бізнес-план. Дуже багато залежить і від враження, яке справляєте ви. Інвестор повинен бути впевнений, що перед ним справжній підприємець - енергійний, активний і творчо мислячий, який зможе відкрити прибутковий магазин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F_DB-ExRU9Q