Як говорити без запинки. Як навчиться читати без запинок.

Ораторське мистецтво виникло задовго до ери розвитку комп'ютерної індустрії та винаходи парового двигуна. Воно було створене як елемент впливу на інших людей і до цих пір користується в цій області великим успіхом і незмінною популярністю. Якщо ви збираєтеся досягти певного успіху на ораторській стезі, дуже важливо вміти чітко і лаконічно доносити інформацію до слухачів. Тобто - говорити швидко і без запинки.
Інструкція
1
Вчіть скоромовки не просто вчіть, а повторюйте їх постійно. Вдень і вночі, перед побаченням і під час відвідування душа. Загалом, займайтеся тренуванням свого голосу і дикції в будь-який вільний час. Вам здається, що в скоромовках немає ніякого толку? Цілком даремно! І постійно вимова не тільки допомагає навчитися правильно вимовляти складні словосполучення, але також регулює дихання під час розмови і тренує силу голосу. Всі великі оратори, полководці і знамениті політики приділяли проголошенню скоромовок велику кількість часу. Не варто переживати, ви в хорошій компанії.
2
Слідкуйте за своїм диханіемОчень часто люди починають задихатися на середині своєї промови, хвилюються і в результаті не можуть виразно зв'язати двох слів. Щоб цього не трапилося, регулярно тренуйтеся будинку. Знайдіть в книзі якусь довгу фразу і спробуйте вимовити її вголос. В той момент, коли ваш подих почне збиватися, зверніть увагу, що саме ви робите неправильно. Деякі люди інстинктивно прагнуть сказати все на одному диханні, не роблячи пауз і додаткових вдихів. В результаті повітря їм просто не вистачає. Щоб такого не відбувалося, привчіть себе рівномірно вдихати і видихати протягом всієї вашої мови. Повірте, навчившись цьому один раз, ви будете робити це механічно постійно.
3
Слідкуйте за гучністю свого голосаІзвестние оратори не володіють голосам надмірно гучним, але оточуючі відмінно можуть їх чути за рахунок правильного тембру і хорошою дикції. Занадто гучний або занадто тихий голос викликає роздратування і не розташовує до тривалого увазі, тому не намагайтеся говорити зайве голосно або занадто тихо. Пам'ятайте про те, що мова повинна вільно литися, що не натикаючись на жодні перепони. Якщо ви контролюєте свій подих і не зазнаєте ніяких складнощів з проголошенням складних фраз, необхідно говорити чітко і спокійно. Зайве емоційна мова на підвищених тонах сприймається слухачами негативно, а тихі довірчі висловлювання багато хто просто не приймуть всерйоз.
Зверніть увагу
Проблема багатьох ораторів, як не дивно, не відсутність пам'яті або харизми, а в елементарній сухості в горлі. Подбайте про те, щоб поряд з вами завжди стояв стакан з водою. Немає нічого гірше, ніж напад кашлю або здавлений охриплий голос під час важливого виступу.
Корисна порада
Якщо збираєтеся виступати перед аудиторією, обов'язково візьміть свою промову з собою. Ви можете знати її назубок, але підглядати в текст, щоб звіритися з ним або просто переконатися, що все йде як треба - дуже дієва міра заспокоєння.