Як лікувати кореллу. хвороби папуг корелла.

Папуги, як і інші тварини, можуть захворіти. На щастя, птахи хворіють рідко. Особливо, якщо за ними правильно ухажівают.В умовах домашнього утримання птиці страждають від застуди (переохолодження) або, навпаки, від перегріву; від авітамінозів, розладів травлення та порушення обміну речовин через неправильне годування; від отриманих травм. Вкрай рідко домашні птахи хворіють інфекційними захворюваннями або страждають від ураження паразитами.
Вам знадобиться
  • Розчин марганцевокислого калію, борна кислота, альбуцид, очні мазі (наприклад, тетрациклінова), саліцилова кислота, ромашка аптечна.
Інструкція
1
Лікувати папугу, якщо ви любитель в птахівництві і не маєте досвіду, дуже важко. Не стільки важко лікувати, скільки важко правильно діагностувати захворювання. Хоча в наш час дуже складно знайти ветеринара - фахівця з птахам, все ж краще відвезти пташку хоча б в найближчу ветеринарну клініку.
2
Найчастішими захворюваннями у папуг є: захворювання очей; запалення зоба; пронос або навпаки закупорка кишечника; застуда і нежить; тепловий удар. Отруєння, пухлини, ожиріння, авітамінози, ненормальна линька. Рідко Кореллі бувають вражені шкірними паразитами або гельмінтами.
3
хвороби очей птахів може розвиватися кон'юнктивіт. Очі птиці слезоточат, червоніють, повіки припухают. Птах треться об жердочки, часто моргає і примружує очі. Викликати кон'юнктивіт можуть хімічні подразники, інфекція, подразнення очей димом або їдким газом, смітинки або пил. Промийте очі птахові слабо-рожевим розчином марганцівки або слабким розчином борної кислоти. Потім закапайте в очі птахові розчин альбуциду. В складних випадках використовуйте мазі для очей.
4
Запалення зобаЕта хвороба розвивається у птахів через неякісне або брудного корми і брудної води. При запаленні зоба птах стає млявою, у неї поганий апетит і вона часто відригує їжу. Звільніть зоб птиці від залишків корму: промийте зоб слабо-рожевим розчином марганцівки за допомогою піпетки або шприца без голки. Далі введіть в 2% -ний розчин саліцилової кислоти. Поїть папужки відваром ромашки.
5
ПоносПрічіни проносу можуть бути обумовлені різними факторами. Але точно поставити діагноз і з'ясувати причини проносу зможе тільки ветеринар. При проносі послід птиці рідкий, що не сформований. Пір'я навколо клоаки забруднені калом. В першу чергу добре вичистіть та продезінфікуйте клітку, годівниці і поїлки. Виключіть з раціону птиці зелені і вологі корми. В поїлку наливайте тільки кип'ячену воду. Можна додати у воду трохи розчину марганцівки. Випоїли птаху за допомогою шприца без голки товчений активоване вугілля, розведений у воді. Якщо протягом доби становище не змінюється, то негайно покажіть птицю ветеринара.
6
Застуда і насморкПрі застуді і нежиті птах стає млявою, у неї запалені очі, з'являються слизові виділення з ніздрів, кашель, дихання утруднене, птиця чхає, дихає з відкритим дзьобом. Простудним захворювання птиці сприяють протяги, перепади температури, занадто холодна вода в поїлки або купалки. Поруч з птахом помістіть обігрівач або лампу, тільки стежте, щоб відстань грілки до птиці не було занадто маленьким, щоб птах не перегрілася. При виділеннях з носа обробіть весь дзьоб папуги злегка підсоленій водою (1/4 чайної ложки солі на 0,5 склянки води). Після обробки закапайте в ніздрі папузі сік буряка.
7
Тепловий ударТепловой удар може трапитися у папуги при тривалому знаходженні в середовищі з високою температурою. При тепловому ударі птах часто дихає, відкриваючи дзьоб, очі починають заходити, пропадає координація. В цьому випадку папугу перемістіть з темну прохолодну кімнату. Обполосніть його прохолодною водою, дайте попити.
8
Травматичні поврежденіяПрі вільне переміщення по квартирі папуги часто отримують травми різного характеру. Літаючи, вони можуть вдаритися об скло або стіни і отримати переломи кінцівок або струс мозку. Можуть сісти на відкритий вогонь плити, на розпечену сковороду або влізти в тарілку з гарячою їжею і отримати опіки. При струсі мозку у папуги постійно закриті очі, скуйовджене пір'я на голові, порушена рівновага. В цьому випадку накрийте з темною тканиною, створіть птахові умови тиші і спокою. Через деякий час папужка видужає. При невеликих опіках місце ураження змастіть вазеліновим маслом або 3-5% -ним розчином марганцевокислого калію.
9
При інших ураженнях і захворюваннях найкраще не займайтеся самолікуванням і зверніться за допомогою в найближчу ветеринарну клініку.
Зверніть увагу
Перше, що вам необхідно зробити, якщо вам здається, що папужка захворів: - якщо у вас не одна птах, то хвору кореллу відсадите в окрему клітку; - приберіть клітку з хворим птахом зі протягу; - помістіть птицю в тепле приміщення (якщо тільки у неї не тепловий удар) і злегка затемните клітку, накривши її тканиною; - не допускайте контактів дітей та інших тварин з хворим птахом.