Як відкрити мийку.

Число автовласників у великих містах постійно зростає, тому зростає і попит на послуги в сфері автомобільного «клінінгу». Це значить, що мийка автомобілів сьогодні може приносити істотний дохід. Правда, щоб добитися позитивного результату, її власник повинен ще до відкриття закладу вирішити кілька стратегічно важливих питань.
Вам знадобиться
  • Бізнес-план автомийки
  • Ділянка землі, оформлений у власність
  • Проект, погоджений в ряді інстанцій
  • Пакет дозвільних документів
  • Будівля (можна типове рішення для автомийки)
  • Комплект обладнання
  • Обслуговуючий і адміністративний персонал
Інструкція
1
Складіть бізнес-план автомийки та ретельно опрацювати всі його деталі. Попит на послуги з помивши і очищенню автомобілів великої, велика і конкуренція на даному ринку - варто допустити стратегічний прорахунок на цьому етапі, і всі старання підуть «нанівець». Найголовніше - вибір місця розташування і типу (фактично - пропускної спроможності) автомийки, а також набору послуг, які тут надаватимуть.
2
Придбайте земельну ділянку в тому місці, яке ви визнали вдалим (наприклад, на великій автомобільній трасі неподалік від в'їзду в місто), оформите документи на право володіння ним. Потім отримаєте дозвіл на будівництво та обладнання тут автомийки. Гослицензию для такого виду діяльності сьогодні отримувати не потрібно, але потрібно представити проект автомийки на розгляд в міську адміністрацію, а потім погодити його з рядом дозвільних організацій (Росспоживнагляд, ГИБДД, технічні інспекції та екологічні служби).
3
Закупити обладнання, виходячи з типу і набору послуг вашого закладу. Ручні «мийки високого тиску» (найбільш поширені в Росії) вимагають більш простого устаткування, зате і більш високооплачуваного обслуговуючого персоналу. Для автоматичних «портальних» мийок необхідно більш дороге і складне устаткування, але коштів на заробітну плату працівникам в закладі, оснащеному таким чином, йде менше, пропускає ж здатність його - вище.
4
Організуйте управління персоналом на вашій автомийці - це ланка в роботі закладу має достатньо велике значення. Враховуючи специфіку роботи, варто бути готовим до великої «плинності» кадрів - нових працівників необхідно буде підбирати регулярно. Доцільно тому найняти менеджера по персоналу (в ідеалі - і бухгалтера за сумісництвом), який займатиметься підбором персоналу та кадровим діловодством.
Зверніть увагу
Завжди пам'ятайте, що «сезонність» в автоклінінговом бізнесі грає величезну роль - враховувати її при складанні бізнес-плану потрібно обов'язково.
Корисна порада
Підготовку документів, необхідних для отримання дозволу на будівництво автомийки, краще доручити сторонньої проектної організації - це дозволить вам заощадити масу времені.Удачей для власника автомийки буде укладення договорів на корпоративне обслуговування автомобілів, що належать організаціям - а чим більше автопарк у кожної з цих організацій, тим краще.