Як зробити вимикач з підсвічуванням.

Для кращої орієнтації в квартирі або в будинку в темний час доби бажано обладнати вимикачі освітлення спеціальним підсвічуванням. Таке підсвічування дозволить побачити в темряві вимикач і позбавить вас від пошуків вимикача «на дотик». Зробити таку підсвітку досить просто.
Вам знадобиться
  • - неонова лампочка;
  • - токоогранічительний резистор до неї;
  • - лампочка 5 Ватт на 220 Вольт;
  • - патрон до лампочки;
  • - світлодіод;
  • - токоогранічительний резистор до нього;
  • - викрутка;
  • - з'єднувальні проводки;
  • - изолента .
Інструкція
1
Підсвічування вимикача може бути зовнішньої або вбудованої. Вона також може виконувати роль нічного освітлення (нічника). Одна умова - підсвітку не можна ставити в тих ланцюгах, де встановлені енергозберігаючі лампи. Через ланцюг підсвічування на енергозберігаючу лампу надходить невеликий струм, конденсатор всередині неї заряджається, лампа короткочасно запалюється, потім гасне. Цей процес повторюється, тобто вона починає блимати.
2
Для виготовлення зовнішньої підсвічування використовуйте неонову лампочку або лампочку розжарювання 5 Ватт на 220 Вольт. Зберіть ланцюг, послідовно з'єднавши неонову лампочку з токоогранічительний резистором (номінал резистора визначте за довідником, він сильно залежить від типу застосовуваної неонової лампи). Заізоліруйте місце з'єднання лампочки з резистором. Зніміть кришку вимикача. Підключіть цю ланцюг паралельно клем вимикача (послідовно ланцюга включення освітлювального приладу).
3
Зверніть увагу: якщо вимикач спарений, підсвічування підключіть до клем, які включають зовнішнє освітлення. Приклад: вимикач світла в коридорі і ванній кімнаті. Тут підключіть підсвічування в ланцюг вимикання світла в коридорі. Закріпіть лампочку підсвічування близько вимикача. Поставте на місце кришку вимикача.
4
Лампочку розжарювання підключайте так само, тільки без струмообмежувальні резистора. Прикріпіть її до стіни за допомогою саморобного кронштейна. Лампу закрийте невеликим затінювати абажуром.
5
Для вбудованого типу підсвічування вимикача використовуйте світлодіод. Зберіть послідовний ланцюг з світлодіода і струмообмежувальні резистора. Опір резистора повинно бути порядку 200 кОм. Заізоліруйте місце з'єднання світлодіода з резистором.
6
Зніміть кришку вимикача. По діаметру світлодіода зробіть отвір в кришці. Отвір має перебувати в такому місці, де є вільне місце під світлодіод і резистор при встановленій на місце кришці вимикача. Підключіть світлодіод з резистором паралельно клем вимикача. Встановіть кришку вимикача з світлодіодом на місце.