Як відкрити квітковий салон.

Відкрити власний магазин квітів або відкрити квітковий салон - це дві різні речі. Організація салону вимагає більше часу, а також більш потужних фінансових і трудових витрат. Персонал на відміну від магазинів, де можуть працювати звичайні продавці, повинен складатися переважно з професійних флористів. Як правило, клієнти магазину квітів і квіткового салону - це різні люди, причому останніх практично не хвилюють ціни, які в салоні в 2-3 рази вище, ніж у магазині. Доходи салону великі й окупається він швидше, але для його організації та умови (при удаваній схожості) повинні бути дещо іншими.
Вам знадобиться
  • - стартовий капітал;
  • - приміщення;
  • - реєстрація в податкових органах;
  • - договори з постачальниками, партнерами і т.д.;
  • - обладнання та інструмент для роботи (кондиціонери, холодильник для квітів, квіткові стійки, стіл для формування букетів, великі і маленькі колби для квітів, лійка з вузьким горлечком, обприскувач, секатор і т.д.);
  • - набір персоналу.
Інструкція
1
Вивчіть ринок. Це є важливим підготовчим етапом, передбачливою всі інші дії. Проведіть власний моніторинг квіткового бізнесу у вашому місті (мікрорайоні), це вам допоможе визначитися з місцем майбутнього салону - подалі від конкурентів, ближче до місць скупчення народу (у метро, зупинки громадського транспорту, на центральній вулиці і т.д.). Хоча, якщо ви володієте пристойним стартовим капіталом, можете вибудувати свій салон (або орендувати просторе приміщення) в безпосередній близькості з маленькими магазинами квітів, навряд чи вони складуть вам серйозну конкуренцію, адже у вас буде більш широкий асортимент, інший рівень сервісу, професіоналізму. Проте, моніторинг проведіть, інформованість про місцеве квітковому бізнесі, в якому ви хочете зайняти свою нішу, в будь-якому разі не зашкодить вам. Крім того, ви будете в курсі, наскільки добре йдуть справи у конкурентів, щоб у себе все організувати ще краще.
2
Знайдіть приміщення. Вважається, що площа приміщення для квіткового салону не повинна бути менше 200 кв.м. При цьому одну половину повинен займати торговий зал, іншу - підсобні приміщення (кімната для зберігання грунту, робочі місця флористів і т.д.). Але, звичайно, для початку можна зупинитися і на більш скромному за розміром приміщенні, використовуючи в ньому для розстановки квітів не тільки підлогу, а й стіни, і навіть стеля. Оскільки для роботи вам постійно і у великих кількостях буде потрібна вода, поставтеся серйозно до санвузлу, перевірте, щоб сантехніка працювала ісправно.Еслі ви маєте в своєму розпорядженні достатній капітал, можете побудувати окрему будівлю для салону, завчасно купивши і оформивши у відповідних органах ділянку землі.
3
Визначтеся з фінансами. Коли приміщення знайдено і ви вже можете орієнтуватися в первісних витратах на його оренду або покупку, складіть повний список необхідного обладнання та інструменту. Визначтеся з чисельністю та кваліфікацією персоналу, з постачальниками (з ними можна завчасно списатися або провести особисті попередні переговори на предмет швидкого укладення договору), а також з асортиментом та кількістю першого завозу квітів. Провівши всі розрахунки і вивівши остаточну суму витрат, вирішите, - обійдетеся ви наявним у вас капіталом або необхідно брати кредит і залучати інвесторів. Як взяти кредит, вам пояснять у банку, в якості ж інвесторів миєте залучити друзів і родичів, а також сторонніх осіб, уклавши з ними відповідні договори. Вирішіть фінансові справи і - приступайте до закупівель.
4
Персонал. З урахуванням того, що ви відкриваєте не магазин, а салон квітів, до підбору кадрів доведеться підійти з усією ретельністю. Бажано, щоб квітникарі та флористи мали професійну освіту, титули, присвоєні їм на престижних виставках, і вміли працювати з клієнтами.
5
Придумайте цікаве і нетривіальне назва для салону.
6
Оформіть свій бізнес в податкових органах.
Корисна порада
Гарненько підготуйтеся до урочистого відкриття салону. Не пошкодуйте грошей на рекламу. Створіть святкову атмосферу в приміщенні. Квіти та букети повинні виглядати бездоганно (так само, як і персонал). Продумайте цікаві акції в день відкриття салону, запропонуйте першим покупцям гнучку систему знижок, бонусів і подарунків.