Як ввести будинок в експлуатацію. введення в експлуатацію будівлі для вузу.

Введення побудованого будинку в експлуатацію регулюється низкою статей Цивільного кодексу, Федеральними законами, постановами Уряду та постановами глав регіональної влади. Щоб ввести новобудову в експлуатацію, буде потрібно зібрати ряд документів і узгодити всі дії з регіональними властями.
Вам знадобиться
  • - узгодження новобудови з усіма державними органами;
  • - кадастровий паспорт і план.
Інструкція
1
Для введення будівлі в експлуатацію зверніться до органів Госстройнадзора свого регіону із заявою. До заяви додайте проект і ескіз будови, будівельний паспорт, дозвіл на будівництво.
2
Також вам буде потрібно отримати акт приймальної житлової комісії, яка працює в кожному районному муніципалітеті. Узгодьте будівельний об'єкт з пожежним наглядом свого району. Для цього викличте уповноважених представників і отримаєте акт узгодження, що підтверджує дозвіл на введення будівлі в експлуатацію.
3
Зверніться в регіональні комунальні служби. Вам видадуть дозвіл на введення будівлі в експлуатацію. Отримайте узгодження у всіх мережах інженерних комунікацій. Тобто якщо у вашому будові підключений газ, то дозвіл на введення в експлуатацію отримаєте у постачальників. Також ви повинні отримати дозвіл в районній електромережі.
4
Узгодьте всі документи з відділом архітектури та містобудування, поставте резолюцію голови місцевої адміністрації та готові документи та їх ксерокопії уявіть для розгляду в регіональні органи Госстройнадзора. Ви отримаєте постанову про введення будівлі в експлуатацію.
5
З усіма документами зверніться в БТІ. Напишіть заявку на виклик технічного співробітника. На підставі огляду будівель на них складуть технічні документи, оформлять кадастровий план та паспорт, а також присвоять номер і поштову адресу, якщо до цього моменту у вас його не було.
6
Отримайте виписку з кадастрового паспорта і копію кадастрового плану. Зверніться в ФУГРЦ, заповніть бланк заяви, уявіть всі документи і ксерокопії. Через один місяць вам видадуть свідоцтво про власність.
7
Зовсім інакше йде справа з введенням в експлуатацію об'єктів, побудованих самовільно, тобто без дозволу. Процес отримання всіх дозвільних документів точно такий же, як зазначено, але якщо якісь органи виконавчої влади або уповноважені особи відмовлять видати дозвіл, наприклад з огляду на те, що об'єкт побудований на важливих мережах міста або району, зверніться до Арбітражного суду. Часто навіть через суд неможливо ввести самовільні споруди в експлуатацію та їх можуть змусити знести в примусовому порядку.
8
Тому ніколи не ризикуйте і не зводите жодних будівель без дозволу відділу архітектури та містобудування.
Об'єкт завершеного будівництва вводиться в експлуатацію відповідно до правил, встановлених поряд статей Цивільного кодексу, Федеральними і регіональними законами. Перед реєстрацією прав власності необхідно оформити всі документи і погодити їх відповідно до встановленого порядку.
Вам знадобиться
  • - пакет документів для введення об'єкта в експлуатацію;
  • - пакет документів для реєстрації прав власності.
Інструкція
1
Якщо ви завершили будівництво і плануєте ввести його в експлуатацію , при цьому перед початком зведення об'єкта отримували дозвіл і будівельний паспорт у відділі архітектури та градо будівництва, зверніться в районну адміністрацію із заявою.
2
До вас направлять регіональну комісію. На підставі огляду завершеного будови складуть акт. Даний документ ви зобов'язані погодити з представниками регіонального відділення пожежної охорони, санітарної епідеміологічної станції, з районним відділом житлово-комунального господарства, з енергетичними компаніями, які постачають світло, газ і тепло. Вам підпишуть акт узгодження, після чого можна приступати до оформлення технічних і кадастрових документів на об'єкт.
3
Для оформлення технічних і кадастрових документів зверніться в бюро технічної інвентаризації, напишіть заявку на виклик технічного інженера. Пред'явіть паспорт, акт узгодження, дозвіл на будівництво, будівельний паспорт і всі ксерокопії документів.
4
Ваше будова оглянуть, складуть на нього технічний план, на підставі якого оформлять технічний, кадастровий паспорт і план.
5
Технічний паспорт залишиться у вас, кадастровий паспорт і план буде зберігатися в БТІ. Отримайте виписки з кадастрових документів.
6
Далі, зверніться до державної реєстраційну палату. Пред'явіть всі оформлені документи і ксерокопії, заповніть бланк заяви, заплатите державне мито за реєстрацію. Через 30 днів ви отримаєте свідоцтво про власність. Об'єкт вважатиметься введеним в експлуатацію .
7
Зовсім по-іншому буде обстоять оформлення об'єкта самочинного будівництва, на який ви не отримали дозволу і не оформили будівельний паспорт. Вам доведеться проводити повне оформлення дозволів, і тільки після цього ви зможете ввести будова в експлуатацію зазначеним способом.
8
Щоб отримати дозвіл і будівельний паспорт на самовільно зведений будівельний об'єкт, зверніться в ліцензовану компанію, запросіть архітектора. Вам складуть проект і ескіз побудованого будинку. Після чого ви зобов'язані звернутися до відділу архітектури, отримати акт узгодження, підписати його у всіх відомствах: адміністрації, комунальному господарстві, пожежної охорони, СЕС, у енергетиків. На підставі узгодженого акта вам видадуть дозвіл і будівельний паспорт постфактум. Далі оформлення проводиться звичайним способом.
9
У випадку, якщо ви не можете провести узгодження побудованого об'єкта з якимись відомствами, зверніться із заявою в суд. На підставі постанови вам дозволять ввести будівлю в експлуатацію або змусять в примусовому порядку його демонтувати. Таке може трапитися через порушення будівельних норм або при зведенні об'єкта на комунікаційних системах міста.