Як вирізати семпли.

Сьогодні великою популярністю користуються сайти, що дозволяють за плату (або без) скачати улюблений фільм в колекцію або новинку для ознайомлення. Такі сайти називаються трекерами. Як правило, для оцінки якості наданого відео-файлу користувачам (або клієнтам) пропонується вирізаний фрагмент, званий семплом (від англ. Слова sample - приклад).
Інструкція
1
Щоб майбутній глядач зміг оцінити якість відео або прослухати звуковий ряд (оцінити переклад, гучність, відсутність або мінімальність сторонніх шумів), семпл вирізають з середини фільму. Бажано, щоб була обрана сцена, в якій є розмови і рух. Наприклад, сцена, де герой або героїня нерухомо сидить і про щось думає або читає книгу не підійде - в ній немає дії і звуку. Програм, що дозволяють створити фрагменти відео-файлів, багато, але є такі, які користуються великою популярністю і тому саме на них слід звернути увагу. Формати відео різноманітні і для кожного є своя програма або утиліта. Зрозуміло, є й універсальні програмні продукти.
2
AVI (Audio Video Interleave) - один з найпопулярніших відео-форматів. Найкращий редактор для нього - VirtualDub. Запустіть програму і відкрийте повне відео через меню File-Open video file (або Ctrl-O). Пересуньте бігунок (у нижній частині вікна) на час початку фрагмента. Зафіксуйте старт командою меню Edit-Set selection start. Таким же чином виберіть кінець фрагмента і виберіть команду Edit-Set selection end. Щоб уникнути стиснення, виберіть у меню Video-Direct stream copy. Збережіть семпл командою File-Save as або клавішею F7.
3
MKV (Matroska, в просторіччі - матрьошка). Для цього формату найкраще підходить "рідна" утиліта mkvMerge, яка входить до складу mkvToolNix. Вихідний файл відкрийте за допомогою команди Add на вкладці Input. На вкладці Global встановіть Enable splitting, виберіть режим After timecodes. Програма розрізає файл на частини, але не вирізає фрагменти, тому, щоб отримати потрібний шматок, встановіть два моменти часу через кому в форматі "HH: MM: SS" і отримаєте три фрагменти, потім збережіть проміжний, а крайні видаліть. Наприклад, встановивши для відео тривалістю 1:46:13 параметри "00: 41: 25,00: 43: 01", отримаємо три частини довжиною 00:41:25, 00:01:36 і 1:03:12 відповідно. Середній фрагмент і буде вашим семплом. Вихідна ім'я файлу вказується на вкладці Input внизу вікна і при бажанні може бути змінено.
4
MPEG-4 (Moving Picture Experts Group 4 (Video)) - теж популярний формат. Для нього використовуйте програму MP4Box. Тут все дуже просто і виконується в одному вікні. У полі Input виберіть ім'я вихідного відео, встановіть режим Split from "початок семплу у форматі HH: MM: SS" to "закінчення у форматі HH: MM: SS", в поле Output введіть назву файлу, натисніть Next. При бажанні можна переглянути фрагмент під час процесу, встановивши галочку Enable video preview.
Зверніть увагу
Оптимальна тривалість семпли - 1-1,5 хвилини.
Корисна порада
Серед універсальних відеоредакторів можна виділити Movavi VideoSuite, Aurora Media Workshop, Avidemux.
Для того щоб об'єктивно оцінити фільм , потрібно визначитися з критеріями оцінки. Пам'ятайте - важливий об'єктивний аналіз, а не банальні фрази: сподобався - не сподобався. Існує загальні положення, які слідують враховувати при оцінці фільм а.
Інструкція
1
Щоб оцінити фільм , можна піти від простих зовнішніх характеристик, таких як популярність, касові збори, а можна і від власної незалежної думки. Не варто аналізувати фільм відразу ж, як тільки ви його включили. При першому перегляді краще схопити суть, сформулювати загальне враження від фільм а, тільки після цього заглиблюватися в деталі.
2
Насамперед, слід оцінювати роботу режисера. Наскільки його бачення проблеми збігається з вашим уявленням про роботу. Чи зумів він створити єдиний фон відбувається, чи зміг підібрати акторів. Змусив Чи глядача співпереживати. Чи був фільм єдиним злагодженим механізмом або набором нескладних реплік. Наскільки точне і доречне було визначення часу окремих епізодів.
3
При оцінці фільм а потрібно звертати увагу на сценарій: чи вірно підібрані типажі, чи відображає місце зйомки суть того, що відбувається, чи застосовуються спецефекти і трюки, наскільки грамотно накладений грим і чи відповідають костюми обраної епохи , які реквізити використовуються.
4
Спостерігайте за сюжетом. Він може бути заяложений, що переходить як прапор від одного фільм а до іншого, не містить нічого нового, передбачуваний або заплутаний, нудний або динамічний.
5
У кожному фільм е важлива гра акторів. Яке враження вони справляють на глядача: здається, ніби читають з аркуша або поводяться природно?
6
Для адекватної оцінки фільм а необхідно визначати його відповідність жанру. Якщо на екрані бойовик: тримає він у напрузі? Змушує Чи драма співпереживати? Чи відчуваєте холодок при перегляді фільм а жахів або хочеться засміятися: бабка по стелі повзає, а що буде, якщо впаде? При перегляді комедії відзначайте, якого плану жарти: плоскі, нижче пояса або несподівані і стоять.
7
При оцінці враховується мета фільм а: для того, щоб розважитися або для переоцінки цінностей.
Корисна порада
Не будьте критичні, будь-яка робота заслуговує на повагу.