Як обчислити моду.

Більшість модно вдягаються людей, просто слід радам глянцевих журналів і слухняно одягає міні або максі, шифон або мереживо, отримавши настанови зі сторінок улюбленого Сosmopolitan. Але справжні модники вміють передбачити тенденції, і це дозволяє їм йти не просто в ногу з модою, але і трохи випереджаючи її. Вони раніше за всіх виявляються готові до радикальних змін в гардеробі і роблять це з мінімальними витратами. Можна спробувати розвинути у себе це чудове чуття.
Інструкція
1
Слідкуйте за економічною та політичною ситуацією в світі. Вже помічено, що чим вище рівень життя, тим коротше спідниці жінок, і тим більше тіла відкривають їх вбрання. Економічний бум 60-х приніс моду на міні і сукні без рукавів, те ж саме повторилося в багатьох нафтових 80-х. Але під час фінансової кризи мало хто з дизайнерів обійшовся без довгих спідниць в підлогу і брюк в стилі Марлен Дітріх. Останні роки не дають надію на економічне піднесення, а значить, тенденція носити максі швидше за все збережеться.
2
Звертайте увагу на значущі соціальні події. Так, перебудова в СРСР призвела до вибуху інтересу на все, пов'язане з Росією, і «російські» колекції були представлені всіма провідними модними будинками. Свого часу, політ людини в космос став приводом до появи модного одягу з кольорового пластику і водолазок з високим коміром, це було певним символом космічного скафандра. Можливо, зміцнення ролі КНР на міжнародній арені призведе до інтересу на вбрання в «китайському» стилі.
3
Звертайтеся до історії моди. Те, що мода розвивається по спіралі, давно помічено критиками. Крок між витками дорівнює приблизно 20-25 років. Тому щоб уявити собі, що саме буде модно найближчим часом, варто перегорнути глянцеві журнали 25-річної давності. Звертайте увагу на силует, довжину спідниць і крій брюк, на загальний розвиток вигляду. Чи була в моді жіночність, ділова елегантність або легковажний хіпі-стиль? Зробіть поправку на сучасні смаки, і вам стане зрозуміло, чого чекати на подіумах у наступному році.
4
Мода не може існувати сама по собі, вона відображення тенденцій, що існують у суспільстві. Ваше завдання - помітити їх. Тяга до еко-продуктах, боротьба за екологію і прагнення повернутися до природи знайшли своє відображення в натуральних матеріалах, кольорах, близьких до природи. Уже не один рік в моді імітація ручної роботи: домашня вишивка, грубий трикотаж, національні візерунки. Це теж наслідок повернення до природи і до всього природного.
5
Не полінуйтеся перегорнути модні журнали за останні 5-8 років і виписати всі модні тенденції. Це допоможе вам зауважити стійкі тренди. Наприклад, повернення щоосені помаранчевого і червоного кольору. Звичайно, існують гостромодні кольору, пік популярності яких триває всього один сезон, але модельєрів існують і більш тривалі прихильності. Знаючи лінію тренда, ви зможете визначити, в якому напрямку розвивається світова мода.
6
Не упускайте нагоди побачити сезонні покази провідних будинків моди. Якщо ви помітите, що два чи три дизайнера показують схожі наряди, не сумнівайтеся, це і буде писк сезону. Головне, зумійте виокремити з наряду «високої моди» деталі придатні для повсякденного життя.