Як позбутися від плям клею. Як позбутися слідів клею на одязі.

Ваш килим, м'які меблі або одяг забруднені клеєм, і ви не знаєте, як вивести в'їлося пляма? Ви можете обережно видалити плями від клею, використовуючи спеціальні засоби і чітко дотримуючись рекомендацій, в результаті ваші речі будуть врятовані.
Інструкція
1
Вас хвилює питання, як позбутися від плям клею на поверхні тканини - одязі, кріслі або дивані, килимі або підлоговому покритті? В даному випадку врахуйте тип матеріалу, з якого зібралися видаляти в'їлося пляма, а також різновид самого клею. Якщо ви забруднили одяг клеєм-моментом, по-перше, підготуйте для видалення плями ацетон, розчинник для хімчистки, бензин для запальничок, а для більш м'якого способу очищення забрудненої тканини - звичайну рідину для зняття лаку. Найпростіше видалити свіжа пляма, а якщо клей до моменту видалення плями вже встиг засохнути намертво, спочатку виперіть забруднений одяг в теплій воді з використанням мильного розчину.
2
Спочатку постарайтеся зіскоблити надлишки висохлого клею-моменту або суперклею за допомогою скребка або ножа, щоб саме пляма стало менше. Перед тим як вивести плями клею з одягу або гобеленового покриття м'яких меблів, перевірте стійкість очищаемой тканини до вживаного вами хімічному засобу. Для цього просто потріть саму тканину в непомітному місці, яке потім навіть у разі пошкодження не буде кидатися в очі оточуючим. Якщо тканина залишилася стійкою, змочіть тканинну або паперову серветку в нітророзчинники, бензині для запальничок або в ацетоні, а потім ретельно протріть такий серветкою застаріле пляма від в'їлося клею.
3
Коли тканина не витримує впливу агресивних хімічних засобів, використовуйте звичайну рідину для стирання з нігтів лаку, вироблену без додавання ацетону. З її допомогою ви можете очистити тканину найбільш щадним способом, але ефективність такого засобу досить низька, і від плями клею в подальшому на вашому одязі або меблів згодом можуть залишитися помітні сліди. Міняйте серветку багаторазово, щоразу змочуючи дане допоміжний засіб у хімічному розчиннику. Коли пляма від клею-моменту значно розм'якшиться, залийте його бензином для запальничок, значно виходячи за контури самого плями.
4
Через півгодини, щоб видалити пляму від клею, очистіть килим або виперіть одяг в спеціальному розчині, змішуючи сучасний сильнодіючий пральний порошок із засобом для видалення жиру з посуду. Для нормального видалення суперклею рекомендується використовувати нитрометан, а канцелярський клей відмивають під струменем гарячої води, ретельно витираючи забруднене місце щіткою.