Як зробити прямокутну коробочку.

Дуже часто при упаковці подарунка виникає проблема з відсутністю коробки потрібних розмірів. А подарунок, упакований в випадкову тару «з чужого плеча», виглядає трохи дивно і недбало. Не полінуйтеся і не пошкодуйте зовсім небагато часу, щоб зробити індивідуальну упаковку для штучки, яку ви збираєтеся піднести близькій людині. Папір чи картон повинні бути щільними і добре тримати форму.
Вам знадобиться
  • - щільна дизайнерський папір або картон;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - канцелярський ніж;
  • - двосторонній скотч.
Інструкція
1
Визначте розміри (довжину, ширину і висоту) коробочки, яку вам потрібно зробити. З картону або щільного паперу виріжте прямокутник, який стане основою для розгортки майбутньої коробочки. Його розміри визначаються таким чином: довжина дорівнює довжині вироби в готовому вигляді плюс її висота, помножена на чотири, а ширина дорівнює ширині коробочки в готовому вигляді плюс помножена на чотири висота.
2
Виріжте цей прямокутник і на його лицьовій стороні від кожного кута в обидві сторони відміряйте по два рази відрізки, рівні висоті вироби. Зробіть легкі позначки олівцем.
3
Візьміть лінійку і тупою стороною леза канцелярського ножа «прокреслите» паралельні краях коробки лінії, що з'єднують попарно зроблені вами позначки. Цю операцію потрібно проводити з лицьового боку матеріалу, з яким ви працюєте, щоб згини у вироби були чіткими і красивими, без заломів. Прямокутник посередині аркуша - це дно коробочки.
4
На коротких сторонах коробочки зробіть по два надрізи по лінійці канцелярським ножем. Надрізати потрібно від куточків дна коробки до коротких зовнішніх країв.
5
На довгі бортики (або стінки) коробки наклейте смужки двостороннього скотчу та складіть кожен бортик навпіл. Щільно притисніть, щоб половинки склеїли.
6
Обабіч довгих бортиків зігніть бічні ділянки і наклейте на них двосторонній скотч. Підніміть довгі і короткі стінки коробки перпендикулярно денця і склейте між собою кожну пару сусідніх стінок. При цьому короткі бортики вдвічі поки не складені.
7
Зігніть верхні половинки коротких бортиків всередину коробочки. Якщо вони нещільно прилягають до стінки, то можна їх також приклеїти двостороннім скотчем.
8
Кришка коробочки робиться аналогічним способом, але її розміри трохи збільште, щоб вона легко закривалася. Додайте до довжини і ширини вироби по 2 мм, а висоту визначте, з загальних пропорцій вашої коробки - вона може дорівнювати висоті самої коробки, а може бути менше її. В останньому випадку кришку і коробку можна зробити з матеріалу різних кольорів, добре поєднуються між собою.
9
Всередину коробочки можна вставити дно, піднесений над нижньою площиною вироби. Для цього виріжте прямокутник з розмірами на 2 см більше розмірів дна самої коробки. Відміряйте від кожного краю по 1 см і зігніть папір по цих лініях, а маленькі квадратики в куточках відріжте. Вийшло денце вставте в коробку.