Як зшити накидку для табурета. Як зв'язати накидку гачком на табурет.

Якщо загальний вигляд своєї квартири перестав вас влаштовувати, не потрібно відразу бігти за будматеріалами і починати робити ремонт. Достатньо всього-на-всього внести в інтер'єр приміщення «родзинку». Наприклад, зшити красиві накидки на табурети.
Вам знадобиться
  • тканину, гачок, нитки, форма
Інструкція
1
Щоб зробити звичайну, нічим не привабливу дерев'яну табуретку м'якою і красивою, необхідно зшити для неї накидку-чохол. Для цього вам будуть потрібні невеликі шматочки меблевої тканини, бавовняні нитки і гачок № 1.5.
2
Якщо сидіння табурета має квадратну форму, процес пошиття накидки буде наступним. Першим кроком стане створення її викрійки. Для цього вам буде потрібно виміряти розміри сидіння табурета і додати до них для запасу по 10см (довжина і ширина) і 3см (висота). Наприклад, якщо сидіння має боку розмірами по 32см і товщину в 2см, то форма чохла буде квадратом зі сторонами 42см, в кутах якого зроблені вирізи глибиною по 5см.
3
Як тільки форма буде готова, викладіть на неї шматочки меблевої тканини, які повинні бути заздалегідь підготовлені. Шматочки заздалегідь заготовленої тканини перед застосуванням необхідно обрізати (подкроіть) таким чином, щоб вони могли повністю заповнити викрійку. При цьому проміжки між сусідніми деталями не повинні перевищувати 3-5мм, так як саме це відстань є шириною шва або подвійний шириною обв'язки. Якщо проміжок виявиться більшого розміру, то при з'єднанні деталей зменшиться розмір накидки, в результаті чого вона може не поміститися на табурет, і, значить, робота була зроблена даремно. Якщо ж, навпаки, деталі були з'єднані неміцно, це може призвести до інших наслідків - виріб буде недовговічним.
4
Для обробки країв клаптиків можна використовувати обв'язку гачком. Для цього кожен шматочок по периметру необхідно обв'язати одним або двома рядами стовпчиків без накидов ниткою, після чого зшити деталі за обидві напівпетлі-косички, а шви злегка відпарити. У тому випадку, якщо ви не вмієте в'язати, можна просто прострочити шви на машинці, а потім прикрасити їх шовковими стрічками, тасьмою або стрічками з паєтками. Причому нитки і стрічки потрібно вибирати таким чином, щоб вони контрастували з основною тканиною.
5
Вирізи, зроблені на куточках накидки, слід акуратно зашити.
6
У тому випадку, якщо табуретка має круглу або трикутну форму, створити викрійку для накидки буде складніше. Вам доведеться поставити табуретку на папір сидінням вниз і обвести його контур. Відступивши 5-6см, проведіть ще одну лінію, на якій буде потрібно зробити виточки. потім ви поступаєте аналогічним чином, а саме впритул викладаєте шматочки тканини на викрійку і обробляєте краю.