Як вирізати отвір в керамічній плитці. Як вирізати отвір для розетки в керамічної плитки.

Той, хто хоч раз намагався вирізати отвір в керамічній плитці традиційним способом, знає, як це складно. Будь-яке невірний рух може зіпсувати цілісність плити - вона має властивість розколюватися на кілька частин. Так як же вирізати отвір, щоб не зламати плитку?
Вам знадобиться
  • - дриль;
  • - свердло;
  • - інструмент «балерина»;
  • - алмазна коронка.
Інструкція
1
Першим ділом виконайте в плитці невелике заглиблення, яке можна зробити за допомогою накерніка. З цього поглиблення ви зможете почати свердлити отвір. Використовуйте таке свердло, у якого передній край твердіше, ніж сама плитка і її поверхню. На даний момент найоптимальнішим варіантом є спеціальне свердло, яке має алмазний наконечник для просвердлювання отворів у керамічній плитці. Вартість такого свердла, відповідно, велика. Також можете використовувати саморобні свердла для кахлю, які продаються на ринках.
2
Далі акуратно починайте свердління без режиму перфоратора. Як тільки свердло повністю пройде плитку, включайте перфоратор. Цей метод ефективний для отворів діаметром не більше 15 міліметрів.
3
Щоб зробити отвір більшого діаметру просвердлите або набийте кілька заглиблень по контуру отвору, який ви маєте намір зробити. Після відламати те, що вийшло. Цей спосіб займає більше часу, проте користується популярністю у багатьох людей.
4
Щоб здійснити наступний спосіб, придбайте інструмент, який називають «балерина», який схожий на компас. За допомогою нього проробіть отвір в керамічній плитці. Однак попередньо зробіть два надрізи: один на лицьовій стороні плитки, а інший на тильній. Так ви поліпшите якість країв плити. Цей спосіб вважається найбільш раціональним в плані співвідношення якості та ціни.
5
Для використання цього способу придбайте в хорошій торговій точці алмазну корону. Встановіть ваше свердло в тому місці, в якому збираєтеся зробити отвір, і Підстройте правильний діаметр алмазної корони. За допомогою цього інструменту також можете робити отвори в бетонних підставах.
Корисна порада
Перед початком роботи обов'язково врахуйте вид плитки.