Як витягнути скло з ноги. маленький осколок скла в нозі.

Напевно кожна людина любить ходити босоніж по теплому піску або м'якій траві. Але найчастіше ця забава може бути зіпсована скалкою або осколком скла, що потрапили в ногу. Найкращий вихід в даній ситуації - звернутися до лікаря в травмпункт, там вам нададуть потрібну допомогу і витягнуть чужорідне тіло. Але якщо ви не можете відвідати лікаря з якихось причин, спробуйте витягнути скло з ноги самостійно.
Вам знадобиться
 • - пінцет;
 • - антисептик;
 • - голка від шприца;
 • - перекис водню.
 • - іхтіолова мазь або мазь Вишневського,
 • - бинт.
Інструкція
1
При попаданні осколка скла в ногу, постарайтеся якомога швидше його позбутися, для того щоб вона не пішла вглиб стопи і не викликала сильне гнійне запалення. Дуже важливо в цьому випадку стежити за чистотою рук, перед тим як витягати осколок скла, ретельно вимийте їх господарським милом, а місце ураження обробіть будь-яким антисептичним засобом.
2
Якщо вам видно осколок скла в нозі, тоді не важко її видалити. У цьому вам допоможе пінцет, оброблений спиртом або одеколоном. Акуратно витягніть скло під тим же кутом, під яким воно увійшло в ногу. Якщо осколок розташований близько до шкіри, він легко вийде на поверхню, якщо ногу як слід відмочити у воді з додаванням питної соди або в солоній воді.
3
Якщо скло устромилося глибоко під шкіру і пішло повністю в ногу, вам доведеться вдатися до допомоги стерильної голки. Голка від медичного шприца відмінно підійде, так як вона гостріша, ніж швейна. І в ній є жолоб, яким можна підчепити скло. Акуратно розпоровши шкіру голкою і по можливості підніміть осколок догори, щоб його можна було легко підчепити пінцетом. Дану процедуру потрібно проводити в добре освітленому місці, якщо осколок занадто малий, вам знадобиться збільшувальне скло.
4
Якщо осколок дуже маленький, спробуйте натиснути на уражену ділянку ноги з двох сторін. В цьому випадку є ймовірність, що він вийде самостійно. Ні в якому разі не робіть ніяких розрізів в місцях знаходження скла. Ви можете не тільки занести інфекцію, а й пошкодити судини і нервові канальця.
5
Після вилучення осколка скла з ноги, як слід обробіть ранку перекисом водню, спиртом або зеленкою. Якщо рана не кровоточить і маленька, можна просто заклеїти антисептичним пластиром.
6
Можна полегшити вихід осколка природним шляхом, для цього зробіть марлеву пов'язку з ихтиоловой маззю або маззю Вишневського і прикладіть до місця ураження. Залиште такий компрес на всю ніч, до ранку осколок повинен підійти до поверхні шкіри, залишиться тільки витягти його за допомогою пінцета.
Зверніть увагу
Займайтеся самостійним витяганням скла тільки в самих крайніх випадках. При першій же можливості зверніться до лікаря!
Розбите скло являє для всіх мешканців будинку підвищену небезпеку. Щоб ліквідувати її, необхідно видалити скло відразу ж після його пошкодження. Правильне проведення цієї роботи дозволить вам уникнути поранень і травм.
Вам знадобиться
 • - покривало
 • - малярська стрічка
 • - шпатель
 • - ніж
 • - захисні окуляри
 • - рукавички
 • - грунтовка
 • - кисть
Інструкція
1
Акуратно приберіть розсипані осколки з підлоги і підвіконня. Ні в якому разі не збирайте скло руками, скористайтеся віником з совком або пилососом з пластиковим пилозбірником.
2
Приступаючи до видалення скла, розстеліть під вікном невелике покривало. Випадково випадні осколки будуть легко видалені струшуванням, і ризик поранитися ними буде зведений до мінімуму.
3
Якщо залишки скла в рамі знаходяться на рівні очей або вище, захистіть очі від випадкового потрапляння в них осколків. Для цього надіньте прозорі захисні окуляри. Працюйте в рукавичках.
4
Розбите скло повністю заклейте малярською стрічкою, це уникнете його розсипання при демонтажі. Особливо ретельно покрийте гострі кромки.
5
Акуратно витягніть цвяхи і приберіть штапик. Якщо цвяхи вбиті глибоко, і витягти їх не виходить, то скористайтеся жорстким шпателем або широким лезом від рубанка. Вставте його в щілину посередині і, обережно ударяючи молотком по площині леза, вибийте штапик. Не викидайте дерев'яні елементи - їх можна буде використовувати знову при монтажі нового скла.
6
Обережно натисніть на скло із зворотного боку. Підбийте його ручкою молотка, якщо воно не піддалося відразу. Для вивільнення скла із силіконового герметика прорежьте його шар по периметру ножем-різаком.
7
Почніть виймати скло, потягнувши за незакріплені великі фрагменти. Видаливши їх, починайте витягати всі дрібні шматочки.
8
Очистіть за допомогою стамески або шпателя стару замазку. Видаліть застряглі осколки по всьому фальцу, піддягаючи їх викруткою, ножем або виймаючи пінцетом. Намагайтеся при цьому не пошкоджувати деревину.
9
Цвяхи, випадково залишилися від штапика, видаліть плоскогубцями. Обмітаючи поверхню пензлем, змахуючи залишки скла і пил. Оголилася деревину покрийте грунтовкою, призначеної для обробки дерев'яних поверхонь.