Як зарядити новий автомобільний акумулятор.

Нові акумулятори з магазину іноді теж вимагають підзарядки. Їх, звичайно, заряджали. Але у випадку, якщо акумулятор простояв на полиці або в коморах магазину тривалий час, він уже втратив необхідну ємність.
Вам знадобиться
  • зарядний пристрій постійного струму
Інструкція
1
Обов'язково дивіться дату випуску, дату, коли акумулятор був заряджений. Хоча гарантійний термін роботи АКБ обчислюється з дня продажу, пам'ятайте, що за період понад 6 місяців без експлуатації акумулятор беззастережно втрачає задану емкость.Старайтесь купувати батарею свіжіше. Не соромтеся перевірити цілісність корпусу, прибираючи, якщо треба, що заважають етикетки в підозрілих місцях.
2
Якщо все-таки вийшло так, що ви стали володарем «підсів» акумулятора, то його необхідно зарядити до оптимальних значень. Цим ви продовжите період експлуатації батареі.Зарядка нового акумулятора, по суті, не відрізняється від звичайної. Не виконуйте тільки форсовану (прискорену) зарядку нової АКБ. Це неминуче скорочує термін життя будь-якого акумулятора.
3
Підключіть акумулятор до зарядного пристрою постійного струму, дотримуючи полярность.Еслі акумулятор з розряду обслуговуються, виверніть пробки банок.Для кислотних АКБ подається на клеми струм повинен становити 0.1 від номінальної ємності. Припустимо, у вас АКБ-55 А. Поставте на зарядному пристрої зарядний струм в 5.5 А і включіть прібор.Зарядка повинна йти під постійним контролем.
4
Коли почнеться постійне газовиділення і напруга на АКБ досягне величини 14.4 В, зменшіть силу зарядного струму до 1.75 А. У разі нового рясного газовиділення, зменшіть силу струму ще в два рази.
5
Коли напруга на батареї досягне значення 16.3 - 16.4 В, завершуйте процедуру. І якщо струм і напруга тримаються на незмінному рівні протягом години - двох, ваша батарея повністю заряджена.
Зверніть увагу
Не виконуйте зарядку в житловому приміщенні. Виділяються гази становлять серйозну небезпеку для здоров'я. Більше того, шкідливі речовини не видаляються простим провітрюванням. Вони осідають на різних поверхнях і залишаються в приміщенні, продовжуючи свою згубну дію на організм людини.