Як навісити двері-купе.

Двері-купе стали дуже популярним елементом сучасного дизайну інтер'єру. І це цілком виправдано. Вони естетичні та практичні, але, як і будь-яка річ, іноді приходять в непридатність. Заміна дверей-купе не зажадає від вас великих витрат: ні фінансових, ні фізичних. Головне, що варто брати до уваги - виконувати роботу з граничною акуратністю і точним розрахунком.
Вам знадобиться
 • - дверне полотно (або пара полотен);
 • - сухий брус з дерева;
 • - фурнітура;
 • - анкери, саморізи, цвяхи;
 • - молоток;
 • - стамеска;
 • - шуруповерт або викрутка.
Інструкція
1
Просвердлите отвори для саморізів в направляючої планки, відстань між якими має становити 20 сантиметрів. Отвори потрібні для кріплення планки до бруса. Найбільш зручно буде зробити це за допомогою шуруповерта. Щоб у процесі свердління не зіпсувати планку, попередньо накресліть місця для майбутніх отворів.
2
Оберіть паз знизу, в торці дверного полотна. З цього пазу передбачається ковзання направляючого ролика (нижнього). Він призначений для того, щоб стримувати нижню частину вашої двері-купе від відхилень в сторони при відкритті і закритті. Якщо у вас вдома відсутня деревообробний верстат і фреза, ви можете вибрати паз за допомогою стамески і молотка. Для того, щоб правильно зробити паз, розмітьте попередньо торець полотна двері, намітивши лінію, вздовж якої пройде паз, на середині торця олівцем.
3
Планки, які входять в комплект фурнітури для ваших розсувних дверей, прикріпіть до верхнього торця на дверному полотні саморізами. Ці планки потрібні для установки на двері верхніх роликів. Спеціальна гайка, яка знаходиться на кріпильних планках, допоможе вам поставити двері в горизонтальній площині.
4
Прикріпіть брус до стіни в горизонтальному положенні для того, щоб не допустити мимовільного відкриття. Після цього прикрутіть саморізами нижній ролик. Далі «надіньте» дверне полотно на обидва ролика і поставте обмежувачі руху, які передбачені виробником і поставляються в комплекті.
5
Фінішні цвяхи використовуйте для кріплення лиштви, який буде закривати направляючу планку і дерев'яний брус. При остаточній установці дверей відрегулюйте її повністю по горизонтальній площині, встановіть ручки, визначаючи їх розташування так, як вам це зручно.
Корисна порада
Перед установкою дверей-купе врахуйте, що вона не забезпечує потрібної звукоізоляції.
В даний час шафа-купе зайняв свою почесну лідируючу позицію серед безлічі інших меблевих приладдя, використовуваних в побуті. Багато домашні майстри виготовляють шафи-купе власноруч і це виправдане рішення, адже змайструвати такі меблі нескладно. Головне - зуміти правильно навісити двері.
Вам знадобиться
 • - рулетка;
 • - олівець;
 • - напрямні;
 • - перфоратор;
 • - рівень;
 • - саморізи;
 • - шуруповерт;
 • - ножівка по металу;
 • - дверне полотно.
Інструкція
1
До монтажу дверей шкафа- купе приступайте лише тоді, коли коробка і внутрішнє наповнення цієї шафи вже повністю зібрані. Насамперед якомога точніше виміряйте ширину верхнього прорізу шкафа- купе і скоректуйте отриманий результат, віднявши від цього показника 2 міліметри.
2
Потім перенесіть цю величину на верхню напрямну і обріжте цей елемент конструкції під прямим кутом. Пам'ятайте: пиляти верхню напрямну слід з задньої сторони (цим ви зведете до мінімуму можливість пошкодження лицьового боку елемента конструкції).
3
На верхньому профілі через кожні 30-50 сантиметрів зробіть позначки і просвердлите отвори (у цих місцях будуть кріпитися саморізи). Через те, що потрібно просвердлити наскрізний отвір (і з задньою, і з передньої частини верхньої направляючої), до виконання цієї операції поставтеся з усією відповідальністю: тут шлюб і помилки не припустимі.
4
Притуліть верхній профіль до шафи і переконайтеся в тому, що отвори просвердлені правильно. Якщо при розмітці і свердлінні вами не була допущена помилка, то від кожної стінки верхню напрямну буде відокремлювати лише міліметрове відстань. Переконавшись у тому, що все виконано правильно, прикріпіть верхній профіль до шкафу- купе на саморізи.
5
Виміряйте відстань дверного отвору шкафа- купе в нижній частині і відніміть від отриманої величини 1 міліметр. Потім перенесіть цю величину на нижній профіль і обріжте цю направляючу під прямим кутом.
6
Прикладіть нижній профіль на його законне місце, але поки не закріплюйте його.
7
Виконайте монтаж дверей шкафа- купе, встановивши спочатку верхні коліщатка у верхню напрямну, а потім нижні - в нижній профіль. Потім за допомогою регулювальних гвинтів відрегулюйте двері і закріпіть нижню напрямну.
Зверніть увагу
Перш ніж кріпити нижню панель, максимально вирівняйте горизонтальні і вертикальні поверхні.
Корисна порада
Забезпечити додаткове прилягання дверного полотна можна, використовуючи стопори. Ці позиціонери встановлюють так, щоб в закритому положенні двері шафи-купе щільно примикали до стіни.