Як надути кулі гелієм. Як виготовити сайзер в домашніх умовах для куль.

Повітряні кулі - це гарантія веселою атмосфери на будь-якому святі. Особливо привабливі кулі, надуті гелієм. Ще б пак: вони злітають під стелю або ще вище, в самі небеса, порушуючи, здавалося б, закони земного тяжіння! А секрет цей цілком зрозумілий - гелій набагато легше повітря. Це він піднімає красиву і легку оболонку кульки вгору. Наповнити кулі гелієм не так-то просто, існують особливі умови і для процесу надування, і для подальшої експлуатації цих «літаючих об'єктів».
Інструкція
1
Придбайте або візьміть в оренду в спеціалізованому агентстві балон з гелієм і підставку для нього, щоб вам було зручніше працювати. Також вам знадобляться такі пристосування, як змінні насадки і манометр, контролюючий, скільки газу залишилося в балоні.
2
Одягніть кулю на отвір насадки і відкрийте вентиль балона. Наповніть куля гелієм до потрібного розміру і закрийте вентиль. Якщо вам потрібна велика кількість куль однакового розміру, то зробіть нескладне пристосування - сайзер - дозволяє регулювати розмір наповнюваних газом кульок.
3
Сайзер - це аркуш картону або пластику з вирізаним в ньому отвором певного діаметру. Підгонка куль під один розмір відбувається так: шар надувають і вставляють в отвір сайзера, визначаючи, таким чином, чи потрібно додати об'єм або, навпаки, зменшити, випустивши з кульки деяку кількість гелію.
4
Попередньо наповніть кульку повітрям і сдуйте його, а потім вже наповнюйте гелієм - це дозволить добре розправити куля, а також переконатися в його цілісності. Надувати латексний куля гелієм потрібно доти, поки він не почне набувати грушоподібну форму. Повністю надутий куля буде літати набагато довше.
5
Гелієві кулі дуже швидко здуваються в порівнянні з повітряними. Щоб збільшити термін служби кульки, надутого гелієм до 5 днів, використовуйте спеціальний склад, що покриває пористу поверхню кульки тонким шаром пластика та чинить її непроникною. Зробіть вприскування цей склад всередину кульки в невеликій кількості перед надуванням.
6
Є більш швидкий (але і більш мазкий) варіант нанесення цієї рідини на зовнішню поверхню кульки. Ненадуті кулю щільно надіньте на олівець і опустіть в склад до рівня хвостика, не допускаючи попадання рідини всередину. Необхідно покрити весь куля повністю - розправте всі складочки і змочіть необроблені місця. Пару хвилин дайте кульці трохи обсохнути. Гелієм надувайте ще вологий кулю.
7
Хвостик готового кулі зав'яжіть вузликом. Якщо ви використовували спеціальний склад для збільшення терміну польоту куль, то витримаєте їх близько двох годин в приміщенні з невисокою вологістю, щоб рідина всередині куль швидше висохла.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wNE8mVSoCi0
Зверніть увагу
Чи не наповнюйте кулі гелієм задовго до торжества, оскільки ви ризикуєте отримати плачевний результат в призначений час - газ повністю або частково випарується, і кулі не зможуть літати. Особливо це стосується не оброблених спецскладом куль.
Корисна порада
Балона об'ємом 3 літри достатньо, щоб надути гелієм 20-30 великих куль. Для наповнення куль у великих кількостях скористайтеся послугою оренди балонів з гелієм та іншого професійного обладнання.