Як відправити поштою рекомендований лист.

Опускаючи запечатаний конверт в звичайну поштову скриньку, ви не можете зі стовідсотковою впевненістю знати, що адресат його отримає. На жаль, кореспонденція часто пропадає, і знайти винних у цьому неможливо. Якщо ви вирішили відіслати важливі папери або просто хочете бути впевнені, що адресат отримає заповітний конверт, скористайтеся спеціальною послугою - відправкою рекомендованої кореспонденції.
Інструкція
1
Замовними листами прийнято відправляти всілякі бланки, звіти, квитанції - тобто документи, що не мають певної матеріальної цінності. Таким же чином відправляються листи в різні інстанції. Квитанція про відправку, видана вам на пошті, гарантує доставку адресату під підпис. Дипломи, сертифікати, цінні папери або журнали краще відсилати листами з оголошеною цінністю.
2
Вирішивши відправити рекомендований лист, зайдіть в будь-яке відділення Пошти Росії. Кращий варіант - відправка з головної пошти, адже всі листи з районних відділень все одно надходять сюди для сортування. Ви можете заощадити час, якщо це важливо у вашому випадку.
3
Прийшовши на пошту, знайдіть віконце з табличкою «Відправлення рекомендованої кореспонденції». Уточніть у працівника пошти, який саме конверт знадобитися для вашого листа. У продажу є декілька варіантів різного розміру, включаючи спеціальні ущільнені конверти. Загальна вага відправлення не повинен перевищувати 100 грамів, інакше ваш лист буде оформлено як бандероль.
4
Вирішіть, чи знадобитися вам опис вкладення листа. Це важливо, коли відправляється кілька документів. Оформляючи опис, зверніться до працівника пошти - він підкаже, як зробити це правильно, або заповнить опис самостійно, за додаткову плату.
5
Будьте уважні, надписуючи адресу. Не забудьте індекс і прізвище одержувача - це найчастіші помилки при відправці. Якщо ваш лист відсилається за кордон, майте на увазі, що в іншій країні може бути інші правила оформлення адреси. Уважно переписуйте назви вулиць і міст на іноземній мові - працівник російської пошти навряд чи зможе перевірити їх правильність. Пам'ятайте - листи з некоректно написаними адресами повертаються відправникові.
6
Подумайте, чи буде потрібно вам повідомлення про вручення листа. Це важливо, якщо вам необхідно точно знати дату та час отримання.
7
Ще раз перевірте комплектність вкладень, правильність адреси та передайте конверт і власне лист працівнику пошти. Він запечатає конверт, зважить лист і назве вам суму, яку ви повинні оплатити за відправку і додаткові послуги, якщо вони були надані.
Зверніть увагу
Врахуйте, що правила забороняють приймати до відправки особливо цінні документи, гроші, кредитні картки. Всі ці цінності відправляються експрес-доставкою - наприклад, DHL.