Як сіяти баклажани. Як пересаджувати баклажани.

Баклажан - смачний вітамінно-мінеральний комплекс! У цьому овочі багато білка, органічних кислот, фосфору, кальцію, калію, магнію, заліза. Вживання в їжу баклажанів знижує рівень холестерину в крові. Однак в середній смузі Росії виростити баклажани не так-то просто. Для успішної посадки рекомендується брати насіння сортів «Бегемот», «Байкал», «Боніка» і «Валентина».
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - горщики різного діаметру;
  • - тирса, пісок, торф;
  • - добрива;
  • - марганцівка;
  • - мішечки з тканини;
  • - плівка.
Інструкція
1
Не саджайте насіння відразу на грядки. Для початку підійдуть горщики діаметром 4-5 см, заповнені сумішшю з тирси або піску (25%) і торфу (75%). Кислий торф нейтралізуйте вапном. У суміш додайте комплексні мінеральні добрива з мікроелементами (дві столові ложки підгодівлі розведіть в трьох літрах води). Також можна використовувати сірчанокислий калій, аміачну селітру або суперфосфат. Чи не ущільнюйте грунт - при нестачі кисню насіння можуть не прорости.
2
Перед посадкою в горщики обеззаразьте насіння, потримавши їх півгодини в міцному розчині аптечної «марганцівки», а потім промийте, покладіть в мішечки з тканини і протримаєте день в живильному розчині (на літр води - чайна ложка нітрофоски, деревної золи або підживлення «Ідеал»).
3
Покладіть кілька насінин на глибину 1,5-2 см в центр горщика, злегка полийте, засипте шаром субстрату (5-7 мм) і накрийте плівкою. Температура для пророщування цих овочів має становити 25 градусів. Горщики поставте в світле місце.
4
Як тільки з'являться листя, пересадите баклажани в горщики діаметром 10-12 см і притените на пару днів для якісного вкорінення.
5
Висаджуйте розсаду баклажанів на грядки після весняних заморозків, коли земля прогріється до 20 градусів. Ділянка має бути сонячним і захищеним від вітру. Поміщайте розсаду з грудкою землі на вологі грядки в лунки глибиною і шириною 15-20 см. Після висадки ретельно притисніть і полийте землю близько коренів рослин.
Зверніть увагу
Розсада в горщику не буде витягуватися, якщо розставляти горщики подалі один від іншого, щоб листю баклажан було просторо.
Корисна порада
Перевірте баклажани на схожість: за два-три тижні до посіву опустіть десять насіння у полотняних мішечках в теплу воду на день, а потім на блюдце поставте в тепле місце. Зволожуйте мішечки протягом 4-5 днів. Якщо в результаті з десятка насіння проклюнулися не менше п'яти - є надія отримати багатий врожай.