Як укласти ленолеум.

Лінолеум користується великою популярністю серед людей, так як є самим хорошим покриттям для підлоги в квартирі. На сучасному будівельному ринку представлений досить широкий асортимент цього покриття. Однак правильний вибір і покупка - тільки перший крок на шляху до якісно обробленому підлозі. Щоб ремонт не довелося переробляти через кілька років, потрібно навчитися укладати лінолеум правильно.
Вам знадобиться
  • - металевий молоток;
  • - сталевий шпатель;
  • - лінолеумовий валик;
  • - великий зубчастий шпатель;
  • - малий зубчастий шпатель;
  • - лінолеумовий ніж зі змінними лезами;
  • - гумовий молоток
  • - клей.
Інструкція
1
Перед початком роботи вирівняйте підлогу за допомогою листового матеріалу (фанера, ДСП) дотримуючись принципу: чим більше нерівність, тим товщі матеріал для її вирівнювання. Після вирівнювання пройдіть по фанері і перевірте, чи немає місць, де вона прогинається. Якщо таке місце є, то покладіть під фанеру невеликий шматочок ДСП і позначте його, так як при прогині капелюшки саморізів можуть залишитися на місці і порвуть лінолеум.
2
Далі слід підготувати саме покриття. Наріжте лінолеум на полотна потрібної довжини і пропрасуйте їх праскою з виворітного боку, це допоможе позбавитися від вм'ятин і опуклостей. Для відрізки використовуйте ніж зі змінними лезами: трапециевидное лезо - для розмітки, а гачкоподібне - для відрізки.
3
Після того, як все готово, приступайте до укладання. За допомогою зубчастого шпателя нанесіть на поверхню підлоги рівномірний шар клею і почекайте, поки він загусне. Якщо приміщення невелике, то клей можна відразу наносити на все полотно. Щоб лінолеум приклеївся більш якісно, вирівняйте його від центру до країв.
4
Склейте шви, якщо такі є, за допомогою холодного зварювання (клею). Заповніть шви клеєм і залиште до повного висихання. Після укладання лінолеуму можна приступати до установки плінтуса.
Зверніть увагу
Укладати лінолеум слід через кілька годин після покупки. Рекомендується на цей час розкачати рулони на підлозі, інакше поверхня під час укладання може вийти горбистої. Якщо рулон був куплений взимку, то перед тим, як розгортати і розстеляти його, бажано почекати пару-трійку днів. Розрізати лінолеум найкраще спеціальним ножем. Також важливо залишати невеликий припуск на кожній стороні приблизно 5-10 см. В процесі укладання припуски прибираються за плінтус або обрізаються.
Корисна порада
Якщо стіни в квартирі не ідеально прямі, потрібно зробити невеликий розріз на розі і за допомогою гострого ножа обрізати краю вздовж кута, розташованого між підлогою і стіною. Після закінчення укладання лінолеуму залишаються обрізки, виберіть найбільші з них і збережіть. Надалі вони стануть в нагоді для ремонту підлог.