Як виміряти потужність двигуна.

Деяким автомобілістам з часом набридає їздити на стоковому автомобілі. Тому вони починають тюнінгувати свого залізного, тобто вносити ті чи інші інші зміни в технічну конструкцію, щоб таким чином збільшити можливості автомобіля. Однак після модернізації потрібно знати, скільки потужності додалося. Як же виміряти потужність двигуна?
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, кабель, спеціальна програма, динамометрический стенд.
Інструкція
1
Є кілька способів, як виміряти потужність двигуна. Відразу ж варто відзначити, що всі є неточними, тобто мають якусь похибку. Можна встановити спеціальне електронне обладнання, яке стежитиме за параметрами роботи вашого двигуна в режимі онлайн. Таке обладнання має середню похибку. Однак у нього є мінус - його велика вартість. Також установка такого обладнання потребує фахівців, чиї послуги коштують чимало. Варто зауважити, що обслуговування такої дорогої апаратури може значно перевищувати вартість технічного обслуговування авто. Установка цього устаткування доцільна тільки в тому випадку, якщо у вас спортивний автомобіль, що вимагає постійного контролю.
2
Є також менш дорогий спосіб дізнатися, скільки "коней" у вашому залізному коні. Для нього знадобиться комп'ютер, спеціальний кабель і програма для вимірювання крутного моменту. До такої програмі завжди додається інструкція. Уважно вивчіть її. У ній докладно розписано порядок всіх дій. Необхідно знайти роз'єм для діагностики вашого авто. Зніміть з нього заглушку. Підключіть ноутбук. Завантажте програму. Необхідний буде проїхати кілька разів на різній швидкості. Програма запам'ятає показники, а потім автоматично вирахує потужність силового агрегату і вкаже похибка обчислень.
3
Найточніший спосіб виміряти потужність двигуна - загнати автомобіль на динамометрический стенд. Для цього необхідно знайти сервіс, в якому є така установка. Заженіть ваш автомобіль на стенд передом до вентилятора. Колеса повинні бути рівно між двох барабанів. Закріпіть спеціальні ремені за несучу конструкцію авто. Підключіть апаратуру до машини через діагностичний роз'єм. На вихлопну трубу надіньте гофрований каркас, який буде виводити гази з боксу. Увімкніть вентилятор, який буде імітувати опір зустрічного повітря. Тепер потрібно максимально розігнати автомобіль. Паралельно стежте за станом з'єднують ременів. Зробіть декілька спроб, щоб виключити ймовірність помилки. Після кожної спроби комп'ютер видасть вам роздруківку, де буде вказана максимальна швидкість і потужність.
Багато водіїв з часом вносять в технічну конструкцію свого автомобіля різні зміни, щоб збільшити його можливості. Після будь-якої модернізації необхідно перевіряти, наскільки змінилася потужність двигуна.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - кабель;
  • - динамометрический стенд.
Інструкція
1
Виберіть спосіб, за допомогою якого будете перевіряти потужність двигуна. На жаль, всі вони є неточними. Спробуйте встановити спеціальне обладнання, щоб стежити за роботою вашого двигуна, перебуваючи в режимі онлайн. Воно надає одні з найбільш точних результатів, проте володіє і одним мінусом - великий вартістю. Також для установки такого устаткування знадобиться допомога фахівців, послуги яких коштують немало. Обслуговування дорогої апаратури обійдеться вам значно вище вартості технічного обслуговування автомобіля. Тому встановлювати її доцільно лише в тому випадку, якщо ви модернізіруете спортивний автомобіль, що вимагає постійного контролю.
2
Скористайтеся менш дорогим способом виміру «коней» в залізному коні. Підготуйте комп'ютер, програму для розрахунку крутного моменту і спеціальний кабель. Такий додаток завжди супроводжується інструкцією. Вивчіть її уважно. Вона містить детально розписаний порядок дій. Знайдіть роз'єм для діагностики авто і зніміть заглушку. Підключіть ноутбук і виконайте завантаження програми. Далі вам потрібно буде проїхати на різній швидкості кілька разів. Додаток запам'ятає показники, після чого автоматично вирахує потужність силового агрегату, вказавши похибка обчислень.
3
Заженіть автомобіль на динамометрический стенд, передом до вентилятора. Розташуйте колеса рівно між барабанами. Закріпіть несучу конструкцію спеціальними ременями. Через діагностичний роз'єм підключіть до машини апаратуру. На вихлопну трубу помістіть гофрований каркас, для виведення з боксу газів. Увімкніть вентилятор для імітації опору зустрічного повітря. Далі максимально розженете автомобіль, не забуваючи стежити за станом крепящих ременів. Комп'ютер зробить роздруківку, де будуть вказані максимальна швидкість автомобіля і потужність його двигуна.