Як зробити GPS-карту.

Global positioning satellites - глобальна система позиціонування - набагато полегшує завдання картографії та пеленгації. Найпростіший варіант використання цієї системи для створення карти місцевості - це робота з програмою або сервісом GIS (Geographic Information System - географічної інформаційної системи). За допомогою цієї програми або сервісу вихідні дані GPS конвертуються в топографічну карту. Після того як GPS-карта створена, її можна роздрукувати або перенести в навігатор, наприклад, Garmin.
Інструкція
1
Скористайтеся програмою або інтернет-сервісом для роботи з GPS. Наприклад, GPS Visualizer. Це безкоштовний інтернет-сервіс для створення карт місцевості по всьому світу на основі даних GPS. Переконайтеся, що на комп'ютері також встановлений плагін для веб-браузера SVG Viewer компанії Adobe.
2
Знайдіть і скачайте файл з даними GPS (наприклад, у форматі GPX, KML/KMZ або CSV) для потрібної місцевості. Для цього скористайтеся пошуком на інтернет-сайтах, які забезпечують дані GPS для конкретної країни або регіону. Якщо дані так і не були знайдені, можна скористатися ще одним сервісом GPS Visualizer для створення власних GPX або KML файлів. На сайті GPS Visualizer перейдіть на сторінку Draw a Map («Створити карту»), потім знайдіть посилання "use GPS Visualizer's sandbox to create your own GPX or KML file".
3
Відкрийте програму або сервіс по складанню карт і перейдіть на сторінку з вихідними даними карти. На цій сторінці, як правило, доступна безліч налаштувань; залиште налаштування за замовчуванням, якщо поки не розбираєтеся в них. Виконайте імпорт даних GPS в програму, вказавши в текстовому полі файл і натиснувши на кнопку Import («Імпорт») або Browse («Огляд»).
4
Оберіть тип створюваної карти в розділі Map Parameters («Параметри карти»). Він повинен мати фонову карту в списку. Виберіть варіант одиночного зображення топографічної карти для потрібного регіону. Наприклад, для карти США в програмі GPS Visualizer це "US: USGS Topo Map, Single Image".
5
Створіть карту, натиснувши на кнопку з малюнком або листом. Якщо в програмі є можливість відображати карту в другому вікні, виберіть цей варіант, щоб не втратити сторінку з усіма параметрами. Створена карта може включати в себе такі функції, як шляхові точки і треки, або туристичні маршрути.