Як прибрати плями від свічки. Як прибрати свічку з одягу.

Романтичний вечір при свічках здатний залишити не тільки приємні спогади в серцях його учасників, а й парафінові сліди на їх одязі. Відіпрати плями від свічки не так вже й просто, адже парафін, що входить до її складу, має жирну основу. Але й викидати зіпсовану одяг не варто, адже кілька способів боротьби з парафіновими плямами все-таки є.
Вам знадобиться
  • Паперові серветки, праска, шматок білої тканини.
Інструкція
1
Спершу на парафиновое пляма слід накласти звичайну паперову серветку. Далі зіпсовану одяг необхідно випрасувати з вивороту і звернути увагу на те, що пляма від свічки після проходження по ньому гарячою праскою повністю залишиться на серветці. Важливо пам'ятати про те, що температуру для прасування необхідно вибирати, враховуючи властивості матеріалу, з якого зшита постраждала від парафіну річ. В деяких випадках праска може бути лише злегка нагрітим. В інших же, навпаки, розжареним. Після того, як плями від свічки опиняться на паперовій серветці, одяг необхідно ретельно випрати в гарячій або теплій воді. Температуру води для прання також необхідно вибирати відповідно до текстури тканини.
2
Часто трапляється й таке, що прибрати плями від свічки з першого разу не вдається. Тоді необхідно скористатися ще одним дуже ефективним, але більш трудомістким способом видалення парафінових слідів. Перш за все, зіпсовану на романтичному вечорі одяг необхідно загорнути в поліетиленовий пакет, який слід покласти в морозилку на кілька годин. Далі тупим боком ножа потрібно зішкребти з зіпсованого ділянки речі стеарин. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не прорізати і не зіпсувати одяг остаточно. Тепер на залишки плями від свічки необхідно накласти змочену в теплій воді ганчірочку білого кольору, а на неї кілька шарів паперових серветок. Далі слід скористатися гарячою праскою. Серветки потрібно міняти до тих пір, поки на них не залишиться весь стеариновий слід із зіпсованою одягу. Залишається лише випрати річ звичним способом.
3
Категорично не рекомендується використовувати як плямовивідника спирт або бензин. Тим більше, якщо зіпсована річ виготовлена з чутливого матеріалу, наприклад, шовку. Ці речовини при контакті з тканиною можуть викликати непередбачену реакцію. Оцет, скипидар і нашатир також не годяться для виведення плям від свічки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3earq0c3q9Y