Як відміряти борошно без ваг. Як відміряти суміш для плитки без ваг.

Нерідко для приготування тієї чи іншої страви необхідно дотримуватися строгі пропорції інгредієнтів, особливо це стосується випічки. Варто тільки трохи пересипати або недосипати борошна - і результат уже далекий від очікуваного. Однак навіть якщо у вас немає кухонних ваг, відміряти борошно можна і за допомогою підручних засобів.
Вам знадобиться
    • пшеничне борошно;
    • гранований стакан;
    • столова ложка;
    • чайна ложка;
    • мірний стаканчик.
Інструкція
1
Найзручніше визначити вагу борошна, використовуючи звичайний гранований стакан, який зберігається у багатьох ще з радянських часів. Наповнений до країв, він вміщує в себе приблизно 160 г пшеничного борошна вищого сорту. Якщо ж заповнювати гранований стакан до верхньої ризики (на цій позначці його обсяг дорівнює 200 мл), то борошна в склянці буде близько 130 грамів.
2
Якщо у вас немає склянки потрібного обсягу, відміряйте борошно столовою ложкою. Цей процес займе більше часу, але, мабуть, так буде навіть точніше. У стандартній столовій ложці (довжина зачерпує ємності у неї дорівнює 7 см), наповненої з «гіркою», вміщається 15 г борошна, без «гірки» - 10 г. Як правило, якщо в рецепті запропоновано відміряти борошно столовими ложками, то мається на увазі якраз обсяг з «горочкой», якщо не обумовлено інше. Можна визначити вагу борошна і п'ятисантиметрової ложкою. У такому випадку без «гірки» в ложці поміститься 7 г, а з «гіркою» - 12 г.
3
Іноді потрібно відміряти зовсім невелика кількість борошна - 5, 10, 15 м В такому випадку зручно скористатися чайною ложкою. Наповнивши її до країв, ви отримаєте 4 грами борошна, а якщо ще й залишити «гірку» - то 5 г.
4
Найчастіше буває так, що немає звичайного склянки, але є прозора ємність з розподілами для визначення обсягу. Наприклад, це може бути стакан від мультиварки або хлібопічки. У цьому випадку ви можете зважити борошно, виходячи з того, що в 100 мл борошна міститься близько 65 грамів. Такий спосіб незручний тим, що вам може просто не вистачити нанесених на склянку поділок. Наприклад, нескладно підрахувати, що 100 г борошна приблизно рівні 153 мл, але навряд чи вам вдасться знайти ємність з такою відміткою. Таким чином, цей метод недостатньо точний.
5
Ну і, нарешті, самий недостовірний, але швидкий спосіб. Все, що вам знадобиться - це мука в тій упаковці, в якій вона продавалася, і хороший окомір. Наприклад, у вас є кілограмова пачка борошна, а за рецептом потрібно відміряти 500 м Нескладно здогадатися, що потрібно висипати половину упаковки. Проте, щоб уникнути непорозумінь користуйтеся методом зважування «на око» тільки в крайніх випадках, коли інакше ніяк або пропорції не так вже й важливі.