Як запобігти синяк.

Синяк можна поставити буквально за секунду, скоївши незручне рух, а от щоб позбутися його потрібно кілька днів. З цієї причини краще спробувати запобігти його появі, ну а якщо «прикраса» вже стоїть на вашій шкірі - не турбуйтеся.
Інструкція
1
Прикладіть до забитого місця холодний компрес: лід, мокрий рушник, залізний предмет або навіть будь-який продукт з морозильної камери. Холод звужує судини, за рахунок чого кров не витікає під шкіру, а відповідно і синяк не з'являється. Але не завжди все виходить так, як хотілося б, тому не панікуйте, якщо синя пляма все ж з'явилося на вашому тілі.
2
Прийміть вітамін Р, а шкіру змастіть її утримує кремом. Ці засоби продаються в аптеці і мають бути в кожному будинку, адже від появи синців не застрахований жоден чоловік. Непогано допомагають і креми, що містять екстракти каштана, гірудин (слина п'явки) і гепарин. Використовуйте їх три рази на день, особливо якщо синець з'явився - це допоможе швидше його усунути.
3
Запобігти появі гематоми допоможуть суцвіття календули або капустяний лист. Розімніть рослини до появи соку і прикладіть до забитого місця, зверху все зафіксуйте целофаном і лейкопластиром. Компрес тримайте 2-3 години. Цілком можливо, що синець не з'явиться.
4
Якщо все-таки синяк з'явився, прикладайте до нього грілку. Поступово інтенсивність кольору гематоми почне слабшати і поступово зійде з шкіри. Замість електричної грілки підійде перцевий пластир або гірчичник, але їх використовувати можна тільки через добу, після отримання травми.
5
Купіть в аптеці порошок бодяги. Розведіть його водою до консистенції сметани. Отриману масу накладайте на синяк на 20-30 хвилин. Процедуру проводите кілька разів на день, але занадто не старайтеся, інакше з'явиться роздратування шкіри. Будьте обережні, уникайте попадання бодяги на слизові оболонки, наприклад, в очі.
6
В середньому синяк сходить близько 7 днів, але якщо ви докладете максимум зусиль, то позбавитеся від нього вже через 2-3 дня. Проводите всі процедуру кілька разів на день.