Як відіпрати марганцівку.

Досить-таки популярним речовиною, якою користується людина у повсякденному житті, є марганцівка. Вона не тільки володіє сильними антисептичними і антимікробними властивостями, вона є корисними речовинами побутового призначення. Єдиний недолік марганцівки полягає в тому, що вона бруднить абсолютно все, з чим контактує: руки, одяг, посуд. Відмити марганцівку водою неможливо, тому, як правило, доводиться використовувати для цього більш сильні засоби.
Інструкція
1
При використанні марганцівки рекомендується застосовувати рукавички. Але якщо захистити шкіру рук від цієї речовини все ж не вдалося, забруднене місце можна очистити за допомогою нанесення на нього лимонної кислоти або свіжовичавленого соку лимона. І те, і інше засіб необхідно потримати на шкірі протягом 3-5 хвилин, а потім змити теплою водою. Очистити руки від марганцівки можна також за допомогою перекису водню і оцтової кислоти.
2
Відіпрати марганцівку з білої тканини можна за допомогою розчину щавлевої кислоти. Приготувати його легко. Одну чайну ложку щавлевої кислоти потрібно розвести в 100-150 грамах чистої води. Отриманий засіб необхідно нанести на пляму від марганцівки і почекати 15 хвилин. Далі залишається лише промити забруднену ділянку тканини теплою водою.
3
Замість розчину щавлевої кислоти можна використовувати також 10% -ний розчин гіпосульфіту, придбати який можна в магазині фототоварів. Забруднені марганцівкою місце необхідно змочити гіпосульфітом, почекати кілька хвилин і випрати річ в теплій воді.
4
З вовняних тканин видалити пляму від марганцівки набагато складніше. Шерсть - матеріал органічний. Тому її категорично не можна піддавати тривалому впливу перекису водню і яких-небудь кислот. Спробувати вивести пляму від марганцівки з вовняної речі можна за допомогою кисляку, сироватки або звичайного кефіру, залишивши один з цих продуктів на забрудненому ділянці на 3-4 години. По закінченні цього часу вовняну річ необхідно випрати в прохолодній воді.
5
Видалити плями марганцівки з посуду чи підлоги можна за допомогою звичайної харчової соди. Якщо ж такий спосіб не принесе бажаних результатів, як плямовивідника можна використовувати лимонну, щавлеву, оцтову кислоту, а також перекис водню.
6
Дуже ефективним засобом у боротьбі з плямами від марганцівки є суміш лимонної кислоти і перекису водню.