Як розробити тест.

Тестування, як метод збору інформації, використовується в психології, соціології, статистики та інших галузях наукового знання. Розробити тест самостійно можливо, але при цьому необхідно враховувати правила побудови запитань і завдань. На сьогоднішній день існування комп'ютерних програм-платформ для створення тестів істотно полегшує даний вид роботи.
Інструкція
1
Визначте мета, заради якої створюється оцінка та аналіз тестових завдань. З'ясуйте для себе, які сторони людської особистості ви будете вивчати (наприклад, тест оцінює здатність до швидкого запам'ятовування інформації).
2
Встановіть міру складності завдань, що входять в тестування. Наприклад, в тесті на перевірку обсягу пам'яті можуть бути присутніми завдання, в яких може брати участь мова (промовляння списку слів вголос або «про себе»), тобто чи будуть при перевірці одних психічних пізнавальних процесів задіяні інші.
3
Враховуйте при відборі завдань рівень їх дифференцирующих можливостей, тобто наскільки одне завдання може відрізнити сильного випробуваного від слабкого щодо тестованого властивості. Якщо за будь-яких із завдань у всіх перевірених виходить однакове значення - це говорить про те, що дане завдання не відповідає цілям тесту.
4
Скористайтеся різноманітними програмами-платформами для складання тестів. Подібні програми широко представлені в інтернеті, прикладом може служити сайт: http://testing-all.ruПосле процедури реєстрації ви можете переходити до створення тестів з чіткими структурою та алгоритмом роботи.
5
За своїм типом тести в програмах-генераторах діляться на два основних види: відповіді у опитувальних яких передбачають лише відповіді «так» і «ні» і з відповідями по типу «вибір зі списку відповідей».
6
Встановіть в програмі-генераторі вручну наступні параметри (для першого типу тестів): кількість питань, число балів за відповідь «так» і за відповідь «ні». Далі програма самостійно обробляє дані і вибирається той чи інший результат.
7
Приготуйте достатню число всіляких варіантів відповідей (для другого тесту). Вони повинні бути різноплановими і характеризувати проблему з різних сторін. Ці варіанти також додаються в програму-генератор.После проходження тесту дані обробляються автоматично і на екран монітора видається результат.