Як прикріпити плінтус до бетонної стіни. Як закріпити дерев'яний брусок до бетонної стіни.

Жителі панельних, блочних та монолітних будинків стикаються з проблемою монтажу підлогових плінтусів - просто цвях, як в цегляну або дерев'яну стіну, не вобьешь. У цьому випадку є два варіанти: свердлити отвори під дюбеля або приклеювати плінтус на рідкі цвяхи.
Вам знадобиться
 • Для першого способу кріплення:
 • - ножівка;
 • - лінійка, олівець;
 • - дриль з перфоратором;
 • - свердла d7 або d8;
 • - молоток;
 • - оцинковані цвяхи з потайною головкою;
 • - шканти меблеві d8.
 • Для другого способу кріплення:
 • - герметика або рідкі цвяхи.
Інструкція
1
Зробіть необхідні виміри і розпиляєте плінтус на відрізки потрібної довжини. Починайте роботу зі стіни, в якій знаходиться дверний отвір, і просувайтеся за годинниковою стрілкою.
2
Вбийте цвяхи в плінтус з кроком не менше 50 см. Ваше завдання вбити їх так, щоб із зворотного боку виступало вістря цвяха на 1-2 мм, не більше. Прикладіть плінтус до місця кріплення і відзначте цими вістрями місця для свердління отворів під шканти, в які пізніше і будете забивати цвяхи. Приберіть плінтус і позначте ці точки олівцем, щоб точно не помилитися.
3
Просвердлите в бетонній стіні отвори, підкладаючи під дрель дерев'яний брусок, щоб не тримати її на вазі. Так ви зможете зробити отвори, паралельно підлозі або під кутом 45о, якщо брусок кутовий. Вбийте в них меблеві шканти.
4
Встановіть плінтус на місце кріплення і Добийте цвяхи. Описаний спосіб досить надійний, проте далеко не кожен плінтус можна прикріпити таким способом. Якщо ви встановлюєте дорогі дубові плінтуса або не хочете зафарбовувати структуру дерева, то або капелюшки цвяхів потрібно буде зашпаклювати спеціальним складом, структура і колір якого ідеально підібрані, або використовувати інший метод кріплення, що не порушує лицьову поверхню оздоблювального матеріалу.
5
Клеїти плінтуса можна тільки в тому випадку, якщо стіни ідеально рівні. Тому спочатку вирівняйте поверхню стін за допомогою інструменту правило і штукатурки. Закріпіть шар штукатурки глибокопроникаючою ґрунтовкою.
6
Після повного висихання стіни відзначте місце кріплення плінтуса за допомогою олівця і лінійки. Якщо поверх стіни були наклеєні шпалери, то зріжте їх на 1 см нижче позначки. Заповніть внутрішню поверхню плінтуса монтажним клеєм або герметиком, здійснюючи хвилеподібні рухи. Розподіліть клей за допомогою шпателя, прикладіть плінтус до стіни і притисніть. Кращий варіант - використовувати саморізи по краях, отвори під які в стіні роблять як у першому варіанті, але якщо початкова установка - не псувати лицьову частину плінтуса, то на час висихання плінтус потрібно придавити чимось важким.
Кріплення плінтуса - завершальний етап в ремонті стін. Планується перетворює зовнішній вигляд підлоги, приховує нерівності між підлогою і стіною. Дерев'яні плінтуси обробляють морилкою або фарбують олійною фарбою. Пластикові - непогана заміна дерев'яним. Їх легко підібрати під колір підлоги.
Вам знадобиться
 • - лінійка;
 • - перфоратор;
 • - шило;
 • - саморізи;
 • - шуруповерт або викрутка;
 • - спеціальний різак.
Інструкція
1
Перед кріпленням плінтуса необхідно очистити низ стіни. Видаліть нарости старого цементу і видаліть цвяхи від попереднього плінтуса.
2
Зробіть розмітку від кута самої довгої стіни. Для цього надіньте куточок на плінтус з одного боку. Прикладіть його до наміченого місця куточком у кут вашої кімнати.
3
Відступіть від кута 6 см і зробіть на підлозі або стіні позначку для першого отвори. Притисніть плінтус до цієї позначки і через 40 см позначте місце другого отвори. Таким способом визначте наступні місця для свердління. Після закінчення розмітки приберіть плінтус зі свого місця.
4
Приступайте до свердління стіни. Для цього покладіть перфоратор на підлогу і робіть отвори в місцях розміток на стіні. При свердлінні періодично видаляйте утворилася пил пилососом. У отримані отвори забийте дюбелі.
5
Почніть кріпити плінтус. Для цього прикладіть його до стіни вище розмітки, щоб було видно забитий дюбель. Шилом або саморізом проткніть плінтус. В отриманий отвір вставте саморіз і за допомогою шуруповерта або викрутки закрутіть його в дюбель. Закручуйте до утоплення головки самореза в плінтус.
6
Часто в місцях кріплення виходить маленька вм'ятина. Для виправлення цього недоліку викрутити саморіз на один оборот.
7
Дану операцію повторіть для інших отворів. Щоб плінтус щільно прилягав до стіни, вільною рукою як би відтягувати його від попереднього отвори. Тоді зазор між стіною і плінтусом буде маленьким.
8
На інший кінець плінтуса надіньте з'єднувач і закрутіть останній саморіз. У соединитель вставте наступний плінтус і закріпіть аналогічним способом.
9
Досягнувши наступного кута стіни, заміряйте залишився ділянку простору. Відпиляєте необхідну довжину плінтуса. При цьому враховуйте ширину з'єднувача й наступного кута, щоб кінці плінтуса могли увійти в них на 5 мм. Прикріпіть плінтуса на решту стіни. Головки саморізів скрійте спеціальними ковпачками.
Корисна порада
Щоб уникнути деформації плінтуса, при обрізанні користуйтеся спеціальним різаком.