Як врятувати людей від пожежі.

Пожежа завдає не тільки матеріальний збиток, але і завдає непоправної шкоди здоров'ю людини, а часом призводить до його загибелі. Тому важливо звести до мінімуму вплив небезпечних факторів пожежі. Чітке управління порятунком людей, використання підручних засобів і застосування техніки дозволяє врятувати людські життя.
Вам знадобиться
  • Індивідуальні засоби захисту органів дихання від диму, товстий покривний матеріал на випадок подолання вогняного перешкоди без допомоги пожежників.
Інструкція
1
Скоротіть перебування людей у приміщенні. Порятунок людей від пожежі повинно відбуватися в гранично короткі терміни. Пожежа представляє особливу небезпеку для життя людини. Через підвищення температури навколишнього середовища, полум'я, задимлення і утворення токсичних продуктів в повітрі організм людини перестає функціонувати в нормальному режимі.
2
Заспокойте людей. Уникайте виникнення паніки при порятунку людей від пожежі. Переконайтеся в тому, що ніхто в поспіху не забутий. Не дозволяйте кожному самостійно приймати рішення з порятунку. Неможливість правильно оцінити ситуацію підвищує ризик отримання травм та опіків.
3
Підберіть для кожної людини засоби захисту органів дихання від вогню і диму: рушник, хустка, шматок тканини, покривало, ковдра, пальто. Навіть підручні засоби захисту зменшать подразнення очей та органів дихання від диму, а товсті - захистять від вогню. Слід пам'ятати, що діти, літні, хворі і вже постраждалі люди потребують особливої уваги та допомоги.
4
Оберіть найбезпечніший шлях при порятунку людей від пожежі. Знайдіть віддалений від диму і вогню вихід з приміщення, і, прикривши ніс і рот від диму, покиньте його. Якщо вогонь вже на шляху до виходу, укрийте себе ковдрою або пальто і подолайте перешкоду. Все це допустимо при незначному вогні. При неможливості самостійно покинути місце пожежі, потрібно до приїзду пожежного розрахунку сховатися від вогню на балконі або лоджії, щільно причинивши за собою двері.
Зверніть увагу
При рятуванні людей від пожежі категорично забороняється користуватися ліфтом. Вогонь пошкоджує систему електропостачання будівлі. Ліфт може зупинитися на будь-якому поверсі і двері будуть заблоковані. Залишати приміщення, розташовані на верхніх поверхах будівлі, необхідно використовуючи сходові клітки.
Корисна порада
Використовуйте вологу тканину для захисту від диму органів дихання.